Vallo kritizuje prácu polície počas štvrtkových protestov, dopustila ochromenie mesta

Účastníci počas protestu pred Prezidentským palácom proti novele zákona o verejnom zdraví, ktorá zvýhodňuje zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19. Bratislava, 29. júl 2021.
Foto: SITA/Jana Birošová

Protesty pred Prezidentským palácom na niekoľko hodín zablokovali dopravu.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo kritizoval prácu polície počas štvrtkových protestov, ktoré na niekoľko hodín zablokovali dopravu v okolí Hodžovho námestia.

Neupieram nikomu vyjadriť svoj názor, verím však, že štátna polícia sa na prípadne ďalšie protesty pripraví lepšie, a prejavenie názoru demonštrantov už nebude spojené s paralýzou mesta,“ uviedol Vallo na sociálnej sieti.

Pred Prezidentským palácom vo štvrtok 29. júla protestovali stovky ľudí. Dôvodom mala byť novela zákona zvýhodňujúca očkovaných, ktorú podpísala prezidentka Zuzana Čaputová 26. júla.

Rovnako ako mesto Bratislava aj ja osobne podporujem všetky aktivity, ktoré vedú k tomu, aby sme tretiu vlnu pandémie zvládli čo najlepšie. Bez zbytočných strát na životoch, na zdraví aj na ekonomike nášho mesta,“ uviedol primátor s tým, že protesty v Bratislave majú od tohto cieľa ďaleko.

Navyše, blokovanie dopravy protestujúcimi znepríjemnilo život tisíckam Bratislavčanov a Bratislavčaniek a Dopravnému podniku Bratislava spôsobilo značnú stratu,“ dodal Vallo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk