Vallo s Drobom vytvorili efektívny systém komunikácie a prináša podľa nich aj svoje výsledky

01_bratislavska_koalicia_19.10..jpg
Foto: Team Bratislava

Vallo spolu s opätovným kandidátom na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom vyzval ľudí, aby prišli voliť.

Naša štvorročná práca je zárukou, že mestu rozumieme a sme pripravení ho ďalej rozvíjať. Na tlačovej konferencii to vyhlásil primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý sa opätovne uchádza o svoj post s podporou koalície strán Team Bratislava, Sloboda a Solidarita (SaS) a tiež Progresívne Slovensko (PS).

Podľa Valla žijeme ťažkú dobu a sme v permanentnom konflikte a boji. „Víťazom volieb budú tí, ktorí nás tohto bremena zbavia a prajem si, aby sme k tomu prispeli,“ uviedol.

Empatickí Bratislavčania

Pripomenul dve tragédie, ktoré sa stali v Bratislave za posledné dva týždne. „Pri jednej zabíjala bezohľadnosť, pri druhej nenávisť,“ skonštatoval s tým, že pri oboch prejavili Bratislavčania obrovskú mieru empatie, súdržnosti a solidarity s pozostalými, aj s členmi komunity, ktorí sa oprávnene môžu cítiť bezbranní pred narastajúcou nenávisťou.

Naši obyvatelia ich v tom na rozdiel od väčšiny politikov nenechali samých. Sme hrdé mesto, ktoré má morálny kompas,“ dodal Vallo s tým, že súdržnosť pomohla Bratislave prekonať aj ťažké časy v dobe pandémie, či pri konflikte na Ukrajine.

Zmena verejného priestoru

Meníme verejný priestor, pretože chceme, aby sa v ňom ctili bezpečne a pohodlne všetci. Rozširujeme zeleň, posilňujeme mestskú políciu, pomáhame slabším a ohrozeným. Bratislava je priateľské a otvorené mesto,“ zdôraznil Vallo.

Čelíme však nechutnej antikampani jedného z kandidátov, ktorého program nikto nevidel, ale všetci vieme, čo chce zrušiť,“ doplnil s tým, že tento prístup patrí do minulosti, ktorá sa nesmie vrátiť späť. Zároveň vyzval obyvateľov, aby v sobotu 29. októbra prišli voliť.

Výzva k ľuďom

K Vallovej výzve sa pridal aj opätovný kandidát na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba (Team Bratislava, SaS a PS ).

Za Matúšom Vallom ako primátorom a za mnou ako županom stoja výsledky. Máme za sebou poctivo odvedenú prácu a naše výsledky ľudia v kraji aj v Bratislave vnímajú,“ skonštatoval Droba.

Zároveň vyzval ľudí, aby nerobili experimenty, nakoľko ideme do ťažkých časov. „Poznám problémy kraja, komunikujem s ľuďmi na regionálnej štátnej, či európskej úrovni. Ponúkam svoje manažérske zručnosti a schopnosť spájať,“ doplnil Droba.

Efektívny systém komunikácie

Droba poznamenal, že vytvorili efektívny systém komunikácie, čoho výsledkom je množstvo zrealizovaných projektov. „Máme podporu starostov a primátorov naprieč krajom,“ dodal.

Ďalšie volebné obdobie chcú spoločne dokončiť veľké projekty. „Za uplynulé roky sme ukázali, že vieme spolupracovať. Nezaťažovali sme verejnosť korupčnými škandálmi ani inými spormi,“ doplnil Vallo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk