Vallo spolu s ostatnými primátormi V4 vytvorili platformu na pomoc ukrajinským mestám, navštívili aj Kyjev

Rokovanie kyjev v4 vallo ukrajina
Foto: bratislava.sk

Vallo taktiež informoval, že Bratislava v spolupráci s Dopravným podnikom daruje Kyjevu 25 kusov 12-metrových autobusov Irisbus Citelis.

Zakladajúci členovia Paktu slobodných miest spoločne navštívili Kyjev. Hlavnou témou stretnutí bolo vytvorenie platformy pre pomoc a obnovu ukrajinských miest.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa spolu s primátormi hlavných miest Vyšehradskej štvorky – s primátorom Prahy Zdeňkom Hříbom, s primátorom Varšavy Rafaelom Trzaskowskim a s primátorom Budapešti Gergélym Karaczónym stretli s primátorom Kyjeva Vitalijom Kličkom a diskutovali, ako novú platformu nastaviť. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa hlavného mesta SR Dagmar Schmucková.

Členovia paktu sa zaviazali vzájomne si pomáhať s cieľom zlepšiť kvalitu aj objem rôznorodej pomoci na úrovni miest. Ukrajinské mestá budú do „matchmaking“ platformy zadávať svoje potreby a požiadavky.

Darcovské mestá budú môcť priebežne sledovať, či niektoré z požiadaviek vedia naplniť, prípadne do systému zaevidujú, ako inak vedia pomôcť. Nová platforma môže byť inšpiráciou aj pre ďalšie mestá, ktoré by sa mohli tiež zapojiť do tejto iniciatívy,“ uviedla Schmucková.

Vallo taktiež informoval, že Bratislava v spolupráci s Dopravným podnikom daruje Kyjevu 25 kusov 12-metrových autobusov Irisbus Citelis. V rámci programu v Kyjeve sa primátor Bratislavy stretne aj so zástupcom ministra zahraničných vecí a navštívi nemocnice pre vojnových veteránov a vojnou poznačené mesto Buča.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk