Vallo ukradol Bratislavčanom podľa Kusého vlani 15-minútový cestovný lístok. Ak uspeje vo voľbách, chce ho opäť zaviesť

Vallo, Kusý, lístok
Foto: SITA, Facebook/ Rudolf Kusý - koláž Bratislavadeň

Cestujúci si momentálne môžu zakúpiť iba 30-minútový cestovný lístok, ktorý je na krátku cestu zbytočný.

Ak ste cestovali bratislavskou MHD pred dvomi rokmi, možno si ešte pamätáte na 15-minútový cestovný lístok. Využívali ho ľudia, ktorí sa potrebovali prepraviť iba pár zastávok a ich cesta trvala niekoľko minút.

Dnes si cestujúci môžu zakúpiť iba 30-minútový lístok a to aj na cestu, kedy potrebujú ísť len z jednej MHD zastávky a vystupujú hneď na nasledovnej. Kratší cestovný lístok zrušil vlani súčasný primátor Matúš Vallo.

Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý tvrdí, že Vallo ukradol Bratislavčanom tento typ lístka, následkom čoho sa ľuďom zvýšili náklady na dopravu, pretože sú nútení kupovať drahší 30-minútový cestovný lístok. Lístok na 15-minútovú cestu bol roky najvyužívanejším typom lístka na prepravu MHD.

Kusý kandiduje vo voľbách na post primátora a tvrdí, že v prípade zvolenia chce priniesť späť 15-minútový lístok. „Aj vďaka diskusiám s mnohými Bratislavčanmi si uvedomujem, aký problém to pre mnohých predstavuje,“ tvrdí na sociálnej sieti.

Svoj plán odôvodnil tým, že nechce, aby Bratislavčania platili zbytočne viac. Tento lístok zároveň podľa Kusého motivuje vodičov, aby vymenili jazdu v autách za jazdu v MHD.

Aký je váš názor na zavedenie 15-minútového cestovného lístka?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk