Vallov tím sa po voľbách stal terčom kritiky, politológ toto konanie označil za neprofesionálne

Kandidát na primátora Bratislavy Matúš Vallo v jeho centrále počas vyjadrenia k výsledkom spojených volieb do orgánov územnej samosprávy 2022. Bratislava, 30. október 2022.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Primátor spolu s jeho tímom sa od novinárov odizolovali a dovnútra ich vpustili až po vyhlásení predbežných výsledkov neskoro v noci.

Konanie Vallovho tímu s ním na čele počas volebnej noci vyvolalo u viacerých novinárov rozpaky, ba priam hnev. Napriek jeho slovám po ohlásení predbežných výsledkov a jeho výhry o otvorenom meste a súdržnosti, sa zachoval opačne.

Novinárov monitorujúcich nočné dianie vo volebnej centrále Vallovho tímu nechali čakať vo vestibule. Vstup do reštaurácie medzi ostatných hostí im znemožnili.

Odizolovali sa

Primátor spolu s jeho tímom sa od novinárov odizolovali a dovnútra ich vpustili až po vyhlásení predbežných výsledkov neskoro v noci.

Takéto konanie nahnevalo niekoľkých novinárov, ktorí sa k tomu vyjadrili na sociálnych sieťach. Gabriela Kajtárová je redaktorkou TV novín v Markíze a Ján Krempaský je redaktorom denníka SME.

Vyjadrenie novinárov

Obaja sa vyjadrili o nemilom prekvapení súvisiacom s primátorovým správaním.

Ján Krempaský vo svojom statuse uviedol: „Keď sme pred desiatimi rokmi na voľbách na SNS a Ján Slota nás nechal zavretých na chodbe ma to neprekvapilo. Ale keď cez víkend urobil v podstate to isté Matúš Vallo, tak ma nemilo prekvapilo. Ako povedal môj kolega: Niektorí politici uveria, že sú nadľudia. Bohužiaľ.“

Rovnako zaskočená zostala aj Gabriela Kajtárová. Tá na svojej sociálnej sieti uviedla: „Komunikácia je krehký mechanizmus, takéto detaily niekedy povedia viac, než starostlivo pripravený brífing. Ak by to urobil SMER (lebo toto by dnes presne urobil), bola by to len súčasť koloritu. Lenže urobil to primátor, ktorý následne rozprával o otvorenej Bratislave.

Dokonca zakázala kameramanovi natočiť niektoré úseky. Ten bol poriadne prekvapený, avšak Kajtárová dodala: „Zakázala som. Lebo sme novinári, nie sme ničia PR agentúra.

Všimol si to aj psychológ

Upozornil na to aj psychológ Radovan Kyrinovič na svojej sociálnej sieti.

K veci sa pre portál Plus 7 dní vyjadril aj politológ. Podľa neho ide o neštandardný a neprofesionálny prístup. „Mohlo ísť o určitý prvok zvýšenej nervozity a neistoty pri očakávaní výsledku vo voľbách. Z druhej strany sa to javí ako prejav elitárstva,“ povedal pre portál politológ Jozef Vlčej.

Ide však o protichodné konanie oproti predošlým prejavom primátora. Ten vždy kladie dôraz na otvorenosť a transparentnosť, či prepojenie s verejnosťou.

Iný politológ pre portál zas dodal: „Bolo to faux pas, ide o zlyhanie organizácie. V záujme politika by malo byť pripustiť novinárov k sebe čo najbližšie. Dobré vzťahy s médiami je to, o čo by sa rozumní politici mali snažiť.“

71411947 0ee5 42a9 94d8 7b3348599b8b.jpg
Instagram Gabriela Kajtarová
64751d80 4813 473f a812 55286f7962d4_phpbcoopp.webp
Instagram Gabriela Kajtarová
3b05b247 ea04 48ee 8663 aac902f737cf.jpg
Facebook Ján Krempaský

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk