Vážna nehoda v kraji: Dievčinu na priechode pre chodcov zachytilo auto

387766292_634204905573613_9215231799683013563_n.jpg

Dopravná nehoda v kraji viedla k vážnemu zraneniu 13-ročnej chodkyne, ktorá prechádzala priechodom pre chodcov. Nehoda nám pripomína dôležitosť bezpečnosti na cestách pre všetkých účastníkov cestnej premávky.

V kraji sa v pondelok 9. októbra stala vážna dopravná nehoda, ktorá si vyžiadala vážne zranenia u 13-ročnej dievčiny. Nehoda sa stala na ceste II/502 v obci Vinosady v smere do Modry. Chodkyňa sa nachádzala na riadne vyznačenom priechode pre chodcov. V tejto chvíli sú detaily nehody predmetom vyšetrovania, ale vieme, že došlo k zrážke vozidla Škoda Fabia a mladej chodkyne, ktorá cez priechod prechádzala.

Vodič vozidla bol na mieste podrobený dychovej skúške na prítomnosť alkoholu, ktorá mala negatívny výsledok. Napriek tomu, zo strany príslušného útvaru Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

Táto hrozná nehoda slúži ako varovanie. Je dôležité dodržiavať pravidlá cestnej premávky a zvýšiť pozornosť na cestách, o to viac v sychravom a jesennom neprehľadnom počasí. Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa venovali vedeniu motorových vozidiel s mimoriadnou opatrnosťou a dodržiavali pravidlá bezpečnosti na cestách.

Chodcom polícia odporúča dodržiavať nasledovné zásady pri prechádzaní cestou:

  • Pri prechádzaní cez cestu použite priechod, nadchod alebo podchod.
  • Pred vstupom na vozovku si dôkladne skontrolujte situáciu na ceste, pozorne pozerajte na obe strany a presvedčte sa, že sa neblíži žiadne motorové vozidlo.
  • Nevstupujte na vozovku spomedzi zaparkovaných motorových vozidiel, ktoré môžu obmedziť výhľad.
  • Náhle nevstupujte do vozovky bez toho, aby ste sa presvedčili, že sa nepribližuje žiadne motorové vozidlo.
  • Vždy dodržujte svetelnú signalizáciu pre chodcov a používajte priechod pre chodcov, vždy najkratšou cestou, teda kolmo na vozovku.

Polícia tiež apeluje na vodičov, ktorí by mali venovať mimoriadnu pozornosť vedeniu motorových vozidiel, sledovať situáciu na cestách, správať sa zodpovedne a rešpektovať svetelné signály. Nutné je tiež predvídať a plne sa venovať šoférovaniu. Je dôležité, aby vodiči dodržiavaním pravidiel cestnej premávky prispeli k bezpečnosti na cestách a predišli nepríjemným a život ohrozujúcim situáciám.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk