Rozhovor s majiteľom VB taxi: Najväčšiu odmenu naši vodiči dostávajú od svojich zákazníkov

F1 1.jpg
VB Taxi

BRATISLAVA 3.novembra 2017 (B/PR) – VB Taxi je taxislužba, ktorá pôsobí v Bratislave od roku 2014. Je jedna z najmodernejších a najprogresívnejších spoločností v oblasti individuálnej prepravy osôb. Určite už každému z Vás aspoň raz „padlo do oka“ neprehliadnuteľné dizajnové vozidlo pripomínajúce komunistickú Verejnú bezpečnosť.  Skratka VB však v tomto prípade znamená niečo úplne iné. Jazdenie a práca s ľuďmi sú vysoko návykové, každý deň prinesie niečo nové a zaujímavé. Nie všetci taxikári sa „narodili za volantom“. Sú medzi nimi aj takí, ktorí vymenili vyštudovaný odbor za štyri kolesá. Vodiči, jazdiaci vo VB Taxi, sa vyznačujú vysokou profesionalitou. Prečo je to tak?

V Bratislave je veľa taxislužieb. Čím je práve VB Taxi výnimočné?

Je to moderná  a stabilná spoločnosť, ktorá neustále rastie. Používame jednotný korporátny dizajn vozidiel, vďaka čomu sme sa vymedzili oproti konkurencii. Taktiež využívame aj inovatívne softvérové technológie, ktoré nám umožňujú nielen zjednodušovať prácu, ale aj naďalej zlepšovať poskytované služby. VB znamená výhodne a bezpečne – ako pre našich zákazníkov, tak aj pre našich vodičov!

Čím sa líši klasická práca taxikára od vodiča VB Taxi?

Vodič VB Taxi má istoty. Jeho práca prebieha štandardným spôsobom, ako u väčšiny zamestnávateľov. Starosti spojené so získaním dostatočného počtu zákazníkov sú u nás minulosťou. Zamestnanci majú presný pracovný čas a fixný plat za každú odpracovanú hodinu.  Vodič  u nás neplatí ani za vozidlo, ani za pohonné hmoty,  ani čokoľvek iné, čo s prácou taxikára súvisí.

F2 1.jpg
VB Taxi

Aké moderné technológie využívate?

Každé auto je vybavené smartfónom, v ktorom je nainštalovaná naša vlastná aplikácia VB Taxi, cez ktorú sa prijímajú objednávky. Aplikácia  pomáha vodičom od samotného prijatia objednávky až po jej dokončenie. Súčasťou je samozrejme aj navigácia. Každý  vodič VB Taxi už pri nástupe ovláda používanie smartfónov a vyzná sa v internetovom prostredí. Vo vozidle má k dispozícií všetky moderné štandardy, ako je napríklad terminál pre platby kartou alebo WiFi zdarma pre zákazníkov.

Akým kritériám podliehajú vodiči VB Taxi? Do akej miery pomáhate novým vodičom pri nástupe?

Nových vodičov samozrejme zaškolíme na používanie všetkých firemných aplikácií. Taktiež dostanú k dispozícií internú smernicu vodiča VB Taxi, v ktorej sa môžu podrobne dočítať, ako je najlepšie sa správať v rôznych situáciách, ktoré môžu pri tejto práci vzniknúť. Na nových vodičov sú kladené najmä zákonom stanovené požiadavky, medzi ktoré patrí nutnosť byť minimálne 3 roky držiteľom vodičského preukazu a čistý register trestov, okrem toho požadujeme, aby vedel vodič, samozrejme, dobre šoférovať. Na znalosti Bratislavy si príliš nezakladáme, pretože vieme, že niekde sa začať musí. Noví vodiči dostanú zoznam základných lokalít a bodov, kam zákazníci cestujú najčastejšie a naučia sa ich.

Poskytujete k práci vodiča VB Taxi nejaké nadštandardné výhody a benefity?

Áno, je to pre nás samozrejmosť, ktorú poskytujeme zamestnancom. Každý nový vodič má preplatené všetky náklady spojené s nástupom do našej spoločnosti a každý rok mu rastie odmena o 5 %. Dôveryhodným vodičom vieme  poskytnúť aj americký spôsob vyplácania – každý týždeň. S firemným vozidlom vodič parkuje pred svojim bydliskom, takže nie je potrebné, aby do práce dochádzal. Činnosti spojené  s  udržiavaním čistoty alebo dobrého technického stavu vozidla sú  mu preplatené. Taktiež za plnenie si svojich povinností a nadštandardný prístup k práci spoločnosť VB Taxi odmeňuje svojich vodičov každý mesiac formou finančných odmien navyše. Najväčšiu odmenu však vodiči dostávajú od našich spokojných zákazníkov – prepitné. Veľké množstvo zákazníkov vie práve týmto spôsobom oceniť kvalitnú prácu vodiča VB Taxi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk