Vďaka prehľadnej mape vyhradeného parkovania zistia vodiči v Karlovej Vsi, či sa za miesto platí

Interaktivna mapa karlova ves.jpg

Prostredníctvom počítača či mobilného telefónu vodiči zistia, či je dané vyhradené miesto platné.

Bratislavská Karlova Ves sprístupnila prehľadnú mapu vyhradeného parkovania. „Obyvatelia mestskej časti Bratislava – Karlova Ves si môžu opäť skontrolovať stav vyhradeného parkovania v okolí. Umožňuje to aktualizovaná interaktívna mapa mestskej časti. Prostredníctvom počítača či mobilného telefónu zistia, či je dané vyhradené miesto platné,“ uviedol v tlačovej správe hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Hovorca tiež doplnil, že vodič si môže vybrať, či chce preskúmať vyhradené parkovacie miesta pre fyzické osoby, miesta pre držiteľov európskeho parkovacieho preukazu ŤZP-S, svojpomocne vybudované miesta či miesta určené pre rezidentov v parkovacích zónach Silvánska a Veternicová/Hlaváčiková.

V praxi sa vyskytujú prípady, keď vyhradené parkovanie platné už nie je, no predchádzajúci držiteľ miesta stále nedemontoval zvislé značenie s uvedeným evidenčným číslom vozidla (EČV). Ostatní vodiči môžu byť uvedení do omylu, a preto v obave, aby nedostali pokutu od mestskej polície, musia hľadať iné miesto, čo nie je jednoduché,“ vysvetlil hovorca Karlovej Vsi.

Výhodou interaktívnej mapy je to, že užívateľ si v nej prehľadne overí presnú polohu vyhradených parkovacích miest vo svojom okolí či EČV, pre ktoré je konkrétne miesto určené. „Mapa je užívateľsky intuitívna, jej používanie je bezplatné, prístupné kedykoľvek, bez potreby navštívenia miestneho úradu,“ uzavrel hovorca. Mapa je dostupná na stránke tu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk