Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ok kulturny dom obohati novy svetelny park.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Karlova Ves
13. novembra 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Vďaka vysokej návštevnosti prejde Karloveské centrum kultúry rekonštrukciou za takmer 24-tisíc eur

Kultúrny dom v Karlovej Vsi prejde rekonštrukciou, vynovia priestory a pribudnú aj svetelné rotačné reflektory, napájacie systémy a svetelný pult.

Jediným priestorom v Karlovej Vsi, kam chodia obyvatelia za kultúrou, je práve Karloveské centrum kultúry. Jeho kapacita je 250 miest a ročne ho navštívi približne 15-tisíc ľudí s tým, že návštevnosť má stúpajúcu tendenciu. „Cieľom je maximálne využiť potenciál strategického miesta s multižánrovým využitím a technickým vybavením pre všetky vekové, či sociálne skupiny ľudí,“ povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Karloveské centrum kultúry prešlo od roku 2015 niekoľkými opravnými činnosťami. Na novo bola urobená elektrina, pribudli nové zvukové panely, revitalizáciou prešli aj podlahy, kompletná zvuková aparatúra, pribudli nové stoličky, nová šatňa, fasáda aj okná.

Teraz má mestská časť v pláne počas novembra investovať 23 380 eur do rekonštrukcie javiska a nový svetelný park. Pribudnúť majú svetelné rotačné reflektory, napájacie systémy a nový svetelný pult. Karlova Ves získala taktiež na rozvoj kultúrnej infraštruktúry podporu 8-tisíc eur z Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Vďaka kombinácii rekonštruovaného javiska a nového osvetlenia budú kultúrne akcie v Karloveskom centre kultúry (KCK) predvádzané nielen v technicky kvalitnejšom ale aj vizuálne krajšom prostredí. Doterajší svetelný park v KCK bol z hľadiska multižánrových podujatí nevyhovujúci a nespĺňal nároky na profesionálnu scénu,“ uviedla vedúca oddelenia kultúry Adriana Majka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X