Večer ako z akčného filmu zažili obyvatelia Petržalky, podozrivý zrazil policajta, preto začala streľba

Znievska ulica maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Kradnutá motorka sa mala nachádzať na Znievskej ulici v Petržalke. Policajti na mieste našli motorku aj podozrivého muža.

Kriminálna polícia Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III vyšetrovala vo štvrtok 4. júla v čase približne o 20.00 hod. krádež motorky na Znievskej ulici v Petržalke. Na tomto mieste sa mala nachádzať motorka ukradnutá v utorok 2. júla. Podľa slov policajnej hovorkyne Veroniky Slamkovej sa na Klatovskej ulici nachádzal aj muž, podozrivý z krádeže a na ktorého bol prokurátorom udelený súhlas na zadržanie.

Policajti si podozrivého muža všimli, keď prichádzal k autu značky Dacia s označením taxi služby. Policajti preto vyzvali vodiča na zastavenie, na čo vodič taxi služby vybehol z auta. „V tej chvíli si podozrivý muž presadol z miesta spolujazdca na miesto vodiča a s vozidlom sa pohol vpred, pričom narazil do jedného z policajtov, ktorý stál pred ním,“ informuje policajná hovorkyňa.

Z tohto dôvodu museli policajti použiť donucovacie prostriedky ako hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany za účelom vytiahnutia podozrivého z auta. Muž neustále kládol odpor a stále sa hýbal autom vpred. Jeden zo zasahujúcich policajtov preto použil služobnú zbraň a trikrát vystrelil do pravej prednej pneumatiky, na čo auto zastalo. Policajti muža aj napriek jeho aktívnemu odporu a ohrozovaniu nožom zadržali.

Po tom, čo muža odzbrojili a spacifikovali, nasadili mu putá. Keďže kládol aktívny odpor, boli mu spôsobené poranenia, ktoré si vyžiadali jeho ošetrenie v nemocnici. Podľa slov policajnej hovorkyne ku zraneniu iných osôb nedošlo. Podozrivý 29-ročný Bratislavčan bol umiestnený v cele policajného zaistenia a poverený vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa. Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti aj naďalej predmetom vyšetrovania policajtov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk