Vedecká kaviareň bude v decembri patriť bylinkovým čajom

Bylinkove caje prednaska profesorka vedecka kaviaren bratislava ilustarcny gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Prednáška bude zameraná na najznámejšie rastliny používané v ľudovom liečiteľstve a na liečivé rastliny našich predkov z polí a záhrad.

V decembrovej vedeckej kaviarni sa bude diskutovať o bylinkových čajoch, ktoré niekedy pili naši starí rodičia, keď ešte neboli bežne dostupné exotické vône a koreniny. Hovoriť sa bude všeobecne o ich liečivých účinkoch a význame pre naše zdravie, ale aj o tom, ktoré by nemali chýbať ani dnes na vianočnom stole. Decembrová vedecká kaviareň bude 13. decembra o 17.00 hod. v Centre vedecko-technických informácií SR (CVTI).

Prednáška bude zameraná na najznámejšie rastliny používané v ľudovom liečiteľstve a na liečivé rastliny našich predkov z polí a záhrad. Liečivé rastliny, ktoré sa používali v ľudovom liečiteľstve boli divorastúce druhy, ale hovoriť sa bude i o odrodách získaných šľachtením.

Dozvieme sa, prečo pestovať liečivé rastliny a ktoré z liečivých rastlín by nemali chýbať ani v našich záhradách či v našich domácnostiach. Prednáška bude spojená nielen s praktickou ukážkou liečivých rastlín a prehliadkou vzorkovnice semien genetických zdrojov liečivých rastlín, ale aj s malou ochutnávkou tradičných vianočných bylinkových čajov,“ informuje webový portál CVTI.

Prednášajúcou bude vedkyňa a výskumníčka, odborníčka na pestovanie liečivých rastlín Iveta Čičová z Výskumného ústavu rastlinnej výroby v Piešťanoch. Vo svojej vedecko-výskumnej práci sa zameriava na zachovanie genofondu liečivých rastlín a pseudoobilnín pre budúce generácie, vrátane zhromažďovania, hodnotenia, množenia a výskumu liečivých rastlín.

Vedecké kaviarne pod názvom Veda v Centre pravidelne raz do mesiaca organizuje pre širokú verejnosť Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk