Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šafárikovo námestie, Univerzita Komenského
Foto: ilustračné, SITA
3. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Vedenie Univerzity Komenského podporuje učiteľov v snahe o lepšie postavenie

Vedenie Univerzity Komenského v Bratislave, Kolégium rektora UK a vedenie Akademického senátu UK podporuje slovenských učiteľov a zamestnancov školstva v ich dlhodobom úsilí o dosiahnutie lepšieho spoločenského postavenia, finančného ohodnotenia ako aj zlepšenia materiálneho vybavenia škôl.

Predstavitelia univerzity tvrdia, že majú záujem na skvalitnení slovenského školstva všetkých stupňov. „Chceme vychovávať učiteľov, ktorí budú mať adekvátne materiálne zabezpečenie a spoločenské postavenie a budú tak môcť kvalitne vzdelávať ďalšie generácie našich detí,“ uvádza Univerzita Komenského vo svojom stanovisku, pod ktoré sa podpísal predseda Akademického senátu UK Daniel Ševčovič aj rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta.

Vedenie univerzity sa zároveň vyjadruje aj k financovaniu vysokých škôl. Prostriedky pridelené Univerzite Komenského zo štátneho rozpočtu podľa vedenia univerzity nestačia na zaistenie jej základnej prevádzky, vzdelávania a výskumu. „Podporujeme návrh Slovenskej rektorskej konferencie na medziročné zvyšovanie prostriedkov zo štátneho rozpočtu pre rezort školstva na úroveň krajín OECD so zohľadnením kvality vysokých škôl,“ dodávajú predstavitelia Univerzity Komenského v Bratislave.

Zároveň pripomínajú, že univerzita má odbornú kapacitu a skúsenosti, ktoré môžu pomôcť pri vytváraní novej politiky a priorít školstva a vedy. Žiadajú preto vládu, ktorá vzíde z nadchádzajúcich volieb, aby umožnila zástupcom Univerzity Komenského aktívne sa podieľať na tvorbe nového programového vyhlásenia v oblasti vzdelávania, výskumu a reformy školstva na Slovensku.

Akademický senát Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave už v utorok 2. februára vyhlásil, že predstavitelia vlády a ministerstva školstva doteraz reagovali na celoslovenský štrajk učiteľov s ignoranciou, pohŕdaním či hrubými dezinformáciami. Senát Filozofickej fakulty preto vyzval vedenie Univerzity Komenského v Bratislave a Akademický senát Univerzity Komenského v Bratislave, aby verejne zaujali jasný postoj k požiadavkám Iniciatívy slovenských učiteľov a podporili ich.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X