Vegánske hody odštartujú už onedlho

Jarné Vegánske hody
Bio sorbety. Foto: SITA

Ochutnávky domácich, ale aj exotických jedál či ukážka práce profesionálnych kuchárov. Takáto bude jeseň pre návštevníkov Vegánskych hodov. 

Obľúbené podujatie s názvom Vegánske hody Bratislava 2017 sa bude konať tradične v Starej tržnici na Námestí SNP a jej priľahlom okolí. Milovníci vegánstva si toto podujatie vychutnajú v nedeľu 17. septembra v čase od 10. hodiny do 21. hodiny. Vstup na toto podujatie je voľný. Návštevníci si môžu vychutnať aj jedlá, ktoré poznajú s mäsom či s inými živočíšnymi zložkami aj vo vegánskej forme. Napríklad tradičné slovenské bryndzové halušky predstavia aj svoju zdravšiu verziu.

Jarné Vegánske hody
Bio žželé, gumené cukrovinky – medvedíky. Foto: SITA

Cieľom tohto podujatia je osláviť udržateľné a ohľaduplné stravovanie voči zvieratám a životnému prostrediu. OZ Vegánske hody sa snaží ukázať ľuďom, aké je ľahké a jednoduché praktizovať zdravý životný štýl. Toto neziskové podujatie propaguje práva zvierat. Návštevníci sa môžu tešiť na mnohé prednášky, diskusie a workshopy.

Podpora talentov vďaka Vegánskym hodom

Milovníci vegánskej kuchyne dostali možnosť ukázať svoje kuchárske zručnosti. Spustili registráciu pre účastníkov, ktorí chcú predstaviť svoje lahôdky počas tohto dňa. Svoje schopnosti tu v minulosti ukázali Balans Bistro, Simply Vegan, , Vegan Kiosk či Frangipani Vitality Bar.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom