Veľká, praktická a neprehliadnuteľná? Presne taká je americká chladnička

Bratislavaden.sk_.jpg
Foto: Pixabay

BRATISLAVA 22. januára 2019 (BD/PR) – Iste ste o ňu už počuli, videli ste ju v každom druhom americkej filmu, alebo napríklad u niekoho na návšteve. Americká chladnička je bezpochyby pýchou každej kuchyne. Okrem pôsobivého dizajnu, ktorý je často vyvedený v kovu, alebo jeho imitáciu, je však tiež veľmi priestranná, praktická a poslednou dobou skrátka čím ďalej tým obľúbenejším produktom v kategórii kombinovaných chladničiek.

Ak ste početnejšia rodina, iste ste sa už niekoľkokrát dostali do stavu, kedy chladnička doslova pretekala potravinami a jedlom. Tento stav nie je vhodný ako pre samotný chod spotrebiča, tak ani pre potraviny v ňom uložené. Ako uvádza Equiplo.sk, americká chladnička tento stav do veľkej miery rieši, pretože býva spravidla o 100 litrov objemnejší ako klasická kombinovaná chladnička. Priemerne sa tak jej objem pohybuje okolo 350 litrov v chladiacej časti a okolo 150 litrov v mraziacej časti.

Dvoje dvere, dvakrát toľko možností

Na trhu je v súčasnosti veľmi veľa kombinácií, ktoré oslovujú takmer všetky cieľové skupiny. Dvojdverová chladnička môže byť rozdelená buďto štandardne, kedy horná časť tvorí chladnička a naspodku je mraznička, alebo pre mnoho ľudí praktickejšie, kedy celá jedna strana tvorí chladiaca časť a druhá mraziace. Je len na preferenciách konkrétnych spotrebiteľov, akému prevedenie dajú prednosť, s konštrukciou sa však spája ďalšie funkcie, ktoré robia tieto typy chladničiek tak obľúbené.

Je libo ľad, ľadová triešť, alebo minibar?

Tými toľko obľúbenými nadštandardnými funkciami je možnosť ľahkej výroby ľadu, alebo ľadovej triešte. Táto funkcia sa vyskytuje u prevedení, kedy je celá jedna polovica venovaná mraziacej časti. Výrobník ľadu má vlastný zásobník, v ktorom sa ľad uchováva pre následnú potrebu. Môže v ňom byť prítomný aj mechanický šnek, ktorý ľad dokáže nadrviť a obyčajným stlačením dávkovača naservírovať rovno do pohára.

Tento systém je tiež často spojený s automatom na vodu, kedy opäť jednoduchým stlačením dávkovačom dostanete do pohára vychladenú vodu. Tá môže byť aj filtrovaná, ak disponuje model touto technológiou. Na strane chladničky je obľúbenou vychytávkou minibar, čo nie je nič iné, než praktický otvor vo dverách chladničky, ktorým sa získate ľahko a rýchlo prístup k potrebným surovinám. Vďaka nemu sa nedostane z chladničky príliš chladu a prevádzka je tak opäť o niečo úspornejšie.

Ovládanie pomocou tlačidiel a displeja

Dávno minulú je doba, kedy jediným ovládacím prvkom bol otočný prepínač. V kombinácii s modernými funkciami to ani inak nejde a preto je už štandardom prehľadný display, ktorý uvádza odkaz potrebné nastavenia. Ten sa ovláda sadou dotykových, alebo mechanických tlačidiel a verte, že po prečítaní manuálu si hranie s nastavením rýchlo obľúbite.

Nielen kvalitná moderná americká chladnička má dnes funkciu nofrost, eliminujúci námrazu, alebo ďalšie systémy, ktoré zaisťujú cirkuláciu čerstvého vzduchu, pohlcujú zápachy, alebo ionizujú vzduch. Bežné sú tiež rôzne antibakteriálne filtre, alebo funkcie, spánku pre prípad, keď odchádzate napríklad na dovolenku, alebo len na chatu.

Americká chladnička je vďaka svojmu väčšiemu objemu a ďalším moderným funkciám viac energeticky náročná než obyčajná kombinovaná chladnička. Aj cez to však ich spotreba elektrickej energie nie je nijako obmedzujúce. V energetickej triede sa pohybujú medzi A+ a A+++, čo v priemernej ročnej spotrebe zodpovedá zhruba 390 až 450 kWh.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk