Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektricka trojicka predlzena prevadzka dopravny podnik bratislava.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: dpba.blob.core.windows.net
18. júna 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Veľkokapacitná električková súprava zvládla skúšobnú prevádzku bez problémov, svoju púť nateraz končí

Trojička, 47 metrov dlhý električkový vlak 3xT6, pomaly končí svoju púť po Bratislave. Skúšobnú prevádzku však zvládla trojička bez porúch.

Do premávky bola trojička nasadená 13. mája a to na skúšobnú prevádzku. Podľa slov Dopravného podniku Bratislava z technického pohľadu podnik doteraz nezaznamenal s jej prevádzkou žiadne problémy. Skúšobná prevádzka potrvá do 21. júna, do začiatku výluky v Karlovej Vsi z dôvodu modernizácie električkovej trate Dúbravsko – Karloveskej radiály.

Výber tejto trojičky, ktorá aktuálne jazdí, smeroval z týchto dôvodov na poslednú dodanú sériu električiek s rokom výroby 1997, kde sú spoločné ukazovatele ako podobný priemer kolies jednotlivých vozidiel, či zapojenie a funkčnosť tarifného a informačného systému,“ povedal predseda predstavenstva DPB, a.s. Michal Dekánek.

Predĺženie nástupíšť aj úprava informačných systémov

Najskôr električku testovali v areáli vozovne Krasňany, potom sa uskutočnila technicko-bezpečnostná skúška, v ktorej súprava vyhovela. Po kontrolách a testoch mohla električka vyjsť na svoju púť mestom. Jej prvá jazda bola uskutočnená v nočných hodinách.

Testy boli zamerané na preverenie funkčnosti ovládacích prvkov v premávke, na preverenie schopnosti stavania vlakovej cesty a chránenie prejazdu vozidla po výhybkách a na preverenie dĺžky nástupíšť a zastávok. Z testovania vyšlo, že trojička je riadne spôsobilá na jazdu s cestujúcimi,“ informuje DPB.

Trojičku stretnete stále v uliciach Bratislavy a to na linke č. 7, počas pracovných dní premáva v čase o 6.40 a o 7.25 hod. Skúšobná prevádzka električky potvrdila, že v uliciach Bratislavy je možná prevádzka dlhších vozidiel. Napriek tomu by bolo potrebné upraviť infraštruktúru, hlavne predĺžiť nástupištia, upraviť tarifný a informačný systém. Podľa slov DPB sa úspešné testovanie trojičky tiež odrazí na pripravovanej súťaži na nové električky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X