Verejné priestory projektu Eurovea 2 navrhne známa architektka Beth Galí

Eurovea2.jpg
J&T Real Estate

Promenádu na nábreží, park i námestie v projekte Eurovea 2 zverila developerská spoločnosť J&T Real Estate do rúk známej španielskej architektky Beth Galí. Pre celú zónu Pribinova vytvorí dizajn manuál. Uviedol to portál etrend.sk.

Beth Galí je krajinno-urbanistická architektka, dizajnérka a profesorka z barcelonského ateliéru BB+GG Architects. Keďže si developer uvedomuje potrebu kvalitne riešených verejných projektov v chystanom projekte, prizval do tímu renomovanú architektku, ktorá má skúsenosti z rôznych európskych miest.

Prvé návrhy by mala Beth Galí predstaviť na jar budúceho roku. Navrhne nielen riešenie verejných priestorov v Eurovei, ale vypracuje aj dizajn manuál na zjednotenie verejného priestoru v rámci celej zóny Pribinova.

Eurovea 2 nocny letecky pohlad.jpg
J&T Real Estate

Chcú prepojiť mesto s riekou

„Problémy európskych miest sa navzájom podobajú. Vždy sa snažíme využiť prírodné prvky v danom meste. Mestá sa k nim často obracajú chrbtom, tak ako v Barcelone more, v Bratislave Dunaj alebo v Hamburgu prístav boli vnímané ako bariéry,“ uviedla Beth Galí na úvod prezentácie, v ktorej predstavila svoju tvorbu.

Projekty beth gali premena centra corku.jpg
Projekty Beth Galí. Foto: J&T Real Estate

Mesto je podľa nej živý organizmus, ktorý sa neustále mení a vyvíja, čomu treba prispôsobiť aj verejné priestory. Mali by byť navrhnuté tak, aby sa dali využiť rôznymi spôsobmi. Chce prepojiť mesto s Dunajom a nájsť rovnováhu automobilovej dopravy s verejnou a peším pohybom. Považuje to za dve najväčšie výzvy.

Projekty beth gali nabrezna promenada v barcelone.jpg
Projekty Beth Galí. Foto: J&T Real Estate

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk