Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
prístav, rafinéria Slovnaft
ilustračné: SITA
2. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skSITA Diskusia()

Verejné prístavy zadajú štúdiu na zázemie plavidiel v prístave Bratislava

Štúdia má navrhnúť a posúdiť varianty možného riešenia vybudovania zázemia pre zabezpečenie odpadového hospodárstva a čerpania pohonných hmôt na medzinárodnej vodnej ceste Dunaj v bratislavskom prístave. Odhadovaná hodnota je takmer 420 tis. eur bez DPH.

Štátna spoločnosť Verejné prístavy, a. s., vyhlásila verejnú súťaž na vypracovanie technicko-ekonomickej štúdie Vybudovanie zázemia pre plavidlá vo verejnom prístave Bratislava. Štúdia má navrhnúť a posúdiť varianty možného riešenia vybudovania zázemia pre zabezpečenie odpadového hospodárstva a čerpania pohonných hmôt na medzinárodnej vodnej ceste Dunaj (spolu s identifikáciou doplnkových služieb požadovaných užívateľmi) v bratislavskom prístave.

Odhadovaná hodnota zákazky je 419,75 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (503,7 tis. eur vrátane DPH), spoločnosť ju plánuje financovať s využitím peňazí Európskej únie z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, a to zo zdrojov Kohézneho fondu formou nenávratného finančného príspevku a z vlastných prostriedkov. Príprava štúdie by mala trvať desať mesiacov.

„Cieľom štúdie je výber najvhodnejšieho variantu riešenia, a to z pohľadu aktuálnych, resp. predpokladaných kapacitných potrieb, technického a technologického riešenia, priestorového začlenenia v rámci nákladného prístavu, finančných a socio-ekonomických aspektov, environmentálneho hľadiska a podobne,“ oznámili Verejné prístavy. Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 5. novembra, platiť musia minimálne do 31. mája 2019.

Spoločnosť Verejné prístavy, a. s., vznikla v januári 2008, jej 100-percentným vlastníkom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Zaoberá sa prevádzkou prístavov a ostatnými činnosťami, ktoré s prevádzkou prístavov súvisia. Základné imanie spoločnosti dosahuje 564,3 mil. eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X