Vežu na Devínskej Kobyle postavia, projekt získal prvé povolenie

Rozhladna.jpg
architekti Šebo Lichý

Projekt vyhliadkovej plošiny, ktorý by mal vzniknúť v areáli bývalej raketovej základne, začala pripravovať mestská časť Devínska Nová Ves spolu s bratislavskou župou. Nová turistická atrakcia na Devínskej Kobyle už má prvé povolenie. Informoval o tom portál etrend.sk.

Vyhliadková veža by mala mať výšku 21,27 metra a stáť na ploche s rozlohou 62,5 metra štvorcového. Situovaná by mala byť do výšky 530 metrov nad morom. Vyhliadková veža bude mať tvar pamodlivky a bude pozostávať z oceľovej rámovej konštrukcie s vyhliadkovými plošinami a schodiskami. „Hrazdená kostra nosného systému sa skladá z troch nosných pilierov, ich zavetrenia a konzol podopierajúcich vyhliadkové podesty,“ uvádza sa v dokumentoch. Veža je konštruovaná pre 15 ľudí.

O architektonický návrh sa postaralo štúdio Architekti Šebo Lichý. Pôvodne bol rozpočet na realizáciu 180-tisíc eur, teraz sa hovorí o sume 250-tisíc eur. V súčasnosti prebieha proces územného konania, ak mestská časť získa všetky povolenia, veža by mohla stáť už na jeseň.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk