Viac ako 100 vyznačených rezidenčných miest opäť pribudne v Starom Meste

Celakovskeho ulica stare mesto.jpg
Zdroj: maps.google.com

Takýto je harmonogram vyznačovania nových rezidenčných parkovacích miest v Starom Meste.

V Starom Meste stále pokračujú v rozširovaní rezidenčného parkovania. Obyvatelia mestskej časti už o nedlho získajú výhradné právo parkovať na šiestich nových uliciach. Značenie parkovacích miest začína od štvrtka 18. júla na Čelakovského a časti Tvarožkovej ulice.

Vo štvrtok začneme s vyznačovaním rezidenčných miest na Čelakovského a časti Tvarožkovej ulice – až po križovatku Smetanova. Obyvatelia dotknutých ulíc boli dostatočne vopred informovaní, aby svoje autá v tomto čase preparkovali. V prípade, že sú odcestovaní, ich vozidlá budú premiestnené v spolupráci s mestskou políciou. A samozrejme, vrátené späť – aj keď zrejme nie presne na miesto, kde parkovali, za čo sa vopred ospravedlňujeme,“ uviedla vedúca oddelenia dopravy Miestneho úradu Staré Mesto Janka Mešťaníková.

Ďalšími časťami v mestskej časti, kde sa bude pokračovať vo vyznačovaní miest, sú na Smetanovej a zvyšnej časti Tvarožkovej až po križovatku Krátka. Rezidenčné miesta sa budú vyznačovať aj od 22. júla na Krátkej a Koreničovej a napokon 30. júla na Dankovského.

Po úprave dopravného značenia sa podľa slov MČ na týchto komunikáciách celkovo vytvorí 151 parkovacích miest. Z toho 131 bude určených pre rezidentov s trvalým pobytom v mestskej časti, 15 miest bude voľných (pre návštevníkov Bratislavy), 2 miesta budú vyhradené a 3 miesta sú určené pre ťažko zdravotné postihnutých (ŤZP).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk