Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavsky kraj granty vitazi.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ZDroj: TS NitraDeň.sk
10. decembra 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Viac ako 12-tisíc hlasov rozhodlo o víťazoch grantov

Iniciatíva Komunitné granty vyvolala opäť veľkú vlnu záujmu zo strany verejnosti.

Viac ako 107-tisíc obyvateľov miest a obcí po celej krajine svojimi hlasmi určilo, ktorých 32 verejnoprospešných regionálnych nápadov získava od Nadácie VÚB podporu v celkovej, historicky najvyššej sume 200-tisíc eur. Do každého kraja poputujú rovnomerným dielom granty až do výšky 25-tisíc eur pre 4 projekty, ktoré si miestni susedia a podporovatelia zvolili za najviac potrebné a žiadané. V Bratislavskom kraji sa do hlasovania zapojilo 12 366 ľudí.

Štvrtý ročník programu Komunitné granty s podtitulom 200 000 eur pre komunity, kde to žije, pomohol opäť zviditeľniť najkvalitnejšie, pozitívne zmeny prinášajúce nápady, ktoré vzišli z radov aktívnych komunitných centier, občianskych združení či miestnych samospráv z celého Slovenska. Spomedzi 386 prijatých žiadostí poslali nezávislí odborníci z hodnotiacej komisie 64 najlepších projektov do transparentnej súťaže formou verejného hlasovania. V každom kraji súťažilo 8 projektov.

Víťazné projekty v Bratislavskom kraji

V rámci aktuálnych výsledkov iniciatívy Komunitné granty prerozdeľuje Nadácia VÚB doposiaľ najvyššiu sumu, vďaka čomu putuje do každého kraja Slovenska podpora až do výšky 25-tisíc eur. Projekt s najvyšším počtom hlasov v každom kraji získava grant vo výške až do 10 000 eur.

V rámci Bratislavského kraja takto zvíťazil projekt občianskeho združenia Felix Bratislava s názvom Poznaj rodiča, poznaj suseda, ktorého cieľom je zrevitalizovať nielen doteraz zanedbané vonkajšie priestory, ale aj vzťahy medzi deťmi, rodičmi a ostatnými obyvateľmi žijúcimi v okolí základnej školy Felix na Haanovej ulici v Petržalke.

Ďalšie 3 úspešné projekty v každom z 8 krajov si odnášajú podporu do 5 000 eur. V Bratislavskom kraji je to nápad na vybudovanie nového turistického prístrešku pod Veľkou Homolou blízko Modry, projekt stavby malého dreveného amfiteátra v Zálesí a projekt Family park v bratislavskej Trnávke. Spolu tak z verejného online hlasovania, ktoré prebiehalo od 26. novembra do 9. decembra, vzišlo po celom Slovensku 32 víťazných projektov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X