Viac ako 12-tisíc hlasov rozhodlo o víťazoch grantov

Bratislavsky kraj granty vitazi.jpg
ZDroj: TS NitraDeň.sk

Iniciatíva Komunitné granty vyvolala opäť veľkú vlnu záujmu zo strany verejnosti.

Viac ako 107-tisíc obyvateľov miest a obcí po celej krajine svojimi hlasmi určilo, ktorých 32 verejnoprospešných regionálnych nápadov získava od Nadácie VÚB podporu v celkovej, historicky najvyššej sume 200-tisíc eur. Do každého kraja poputujú rovnomerným dielom granty až do výšky 25-tisíc eur pre 4 projekty, ktoré si miestni susedia a podporovatelia zvolili za najviac potrebné a žiadané. V Bratislavskom kraji sa do hlasovania zapojilo 12 366 ľudí.

Štvrtý ročník programu Komunitné granty s podtitulom 200 000 eur pre komunity, kde to žije, pomohol opäť zviditeľniť najkvalitnejšie, pozitívne zmeny prinášajúce nápady, ktoré vzišli z radov aktívnych komunitných centier, občianskych združení či miestnych samospráv z celého Slovenska. Spomedzi 386 prijatých žiadostí poslali nezávislí odborníci z hodnotiacej komisie 64 najlepších projektov do transparentnej súťaže formou verejného hlasovania. V každom kraji súťažilo 8 projektov.

Víťazné projekty v Bratislavskom kraji

V rámci aktuálnych výsledkov iniciatívy Komunitné granty prerozdeľuje Nadácia VÚB doposiaľ najvyššiu sumu, vďaka čomu putuje do každého kraja Slovenska podpora až do výšky 25-tisíc eur. Projekt s najvyšším počtom hlasov v každom kraji získava grant vo výške až do 10 000 eur.

V rámci Bratislavského kraja takto zvíťazil projekt občianskeho združenia Felix Bratislava s názvom Poznaj rodiča, poznaj suseda, ktorého cieľom je zrevitalizovať nielen doteraz zanedbané vonkajšie priestory, ale aj vzťahy medzi deťmi, rodičmi a ostatnými obyvateľmi žijúcimi v okolí základnej školy Felix na Haanovej ulici v Petržalke.

Ďalšie 3 úspešné projekty v každom z 8 krajov si odnášajú podporu do 5 000 eur. V Bratislavskom kraji je to nápad na vybudovanie nového turistického prístrešku pod Veľkou Homolou blízko Modry, projekt stavby malého dreveného amfiteátra v Zálesí a projekt Family park v bratislavskej Trnávke. Spolu tak z verejného online hlasovania, ktoré prebiehalo od 26. novembra do 9. decembra, vzišlo po celom Slovensku 32 víťazných projektov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk