Viac ako 99 percent vodičov sa štrajku nezúčastnilo, zamestnanci podporili zlepšovanie podmienok

elektricka bratislava dopravný podnik
Foto: ilustračné, DPB.sk

Dopravný podnik Bratislava namiesto štrajku oslavuje, vodiči električiek sú druhými najlepšími v celom Československu.

Mestská hromadná doprava v Bratislave premáva od rána podľa štandardných cestovných poriadkov bez akéhokoľvek obmedzenia. Napriek tomu, že bol na ráno vyhlásený štrajk vodičov MHD, ktorý mal ochromiť dopravu v celej Bratislave. Zapojilo sa doňho podľa slov DPB 11 ľudí, čo predstavuje necelých 0,8 percent.

Podľa slov DPB odbory Autošofér bojujú proti absurdným veciam. Paradoxne podľa ich slov chceli nižšie mzdy vodičov a zhoršenie podmienok. „Odborom Autošofér v skutočnosti vôbec nešlo o zlepšenie pracovných podmienok, čo našťastie včas zistili aj naši vodiči. Jozef Hitka napr. napadol súčasnú kolektívnu zmluvu, vďaka ktorej bolo za posledné dva roky možné navýšiť platy šoférov o takmer 30 percent,“ Kolektívna zmluva však zostáva platnou, vodiči tak neprídu o svoje zvýšenie mzdy.

Taktiež odbory Autošofér podľa slov DPB napádajú aj kúpu klimatizovaných a nízkopodlažných autobusov MAN a Solaris, ktoré sú v bežnej prevádzke v Nemecku a v Rakúsku. Vďaka nim bola počas leta zabezpečená prevádzka klimatizovaných autobusov namiesto starých neklimatizovaných autobusov Karosa a šoféri tak nemuseli pracovať vo vysokých horúčavách.

elektricka bratislava dopravný podnik
Foto: DPB.sk Foto: ilustračné, DPB.sk

Cez víkend sa v Brne konala veľká medzinárodná súťaž vodičov električiek, tramvají a šalin z celého Česka a Slovenska. Na súťaži sa testovala profesionálnosť a rýchlosť reakcií vodičov. Jednou z disciplín bolo napr. s presnosťou na centimetre zastaviť s dverami električky tak, aby bol zabezpečený čo najbezpečnejší výstup cestujúcich, ktorí potrebujú použiť plošinu na invalidné vozíky,“ informoval DPB.

Vodiči v Bratislave tak ukázali ich profesionálnu techniku, čo dokazuje aj obsadenie druhého miesta. Lepšia od nich bola už len Ostrava, pričom rozdiel bol len veľmi tesný. DPB plánuje tiež zorganizovať medzinárodnú súťaž vodičov priamo v Bratislave počas budúcoročných osláv 125 rokov MHD.

súťaž dopravný podnik bratislava vodici elektricka
Foto: DPB.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk