Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komenského námestie
Zdroj: bratislava.sk
7. februára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Viac ako tisíc Bratislavčanov sa vyjadrilo k budúcnosti Komenského námestia

V lete plánujú na námestí organizovať aj výstavy, stretnutia alebo aktivity pre deti.

Viac ako tisíc obyvateľov hlavného mesta využilo možnosť vyjadriť sa k budúcnosti Komenského námestia v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto.

Možnosť vyjadriť svoj názor využilo v lete a na jeseň takmer 1 400 ľudí prostredníctvom dotazníka, rozhovorov priamo na námestí a verejných stretnutí so širšou i odbornou verejnosťou,“ uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Verejnosť podľa Zory Pauliniovej z kancelárie participatívneho plánovania Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) „vidí námestie ako bezbariérový zelený priestor s vyššími stromami a vodozádržnými opatreniami, bez áut, bez horúčavy a s príjemnou mikroklímou a s mobiliárom, ktorý má podporovať funkciu oddychu, kultúry, dialógu medzi generáciami a rozvoja komunity“.

Nechcú parkovanie

Ľudia sa vyjadrili aj k tomu, čo na námestí nechcú. Nie povedali parkovaniu, čisto športovému charakteru námestia, hlučným prevádzkam a akciám, komerčným a politickým podujatiam.

Aj toto leto ožije priestor na Komenského námestí rôznymi aktivitami. Na to, aké majú byť, dal odpoveď aj dialóg s ľuďmi, ktorí Komenského námestie poznajú. Výstupy sú dôležité aj pre útvar tvorby mestských priestorov MIB, ktorý dočasné využitie námestia na leto pripravuje.

Komplexná rekonštrukcia

Budeme pracovať s mobilnou zeleňou, tieniacimi prvkami, vytvárať priestor pre oddych či organizovanie aktivít komorného charakteru, napríklad výstav, stretnutí či aktivít pre deti,“ uviedla Natália Puschmannová z MIB.

Námestie má v tejto podobe fungovať do momentu, kým na území nedôjde ku komplexnej rekonštrukcii, ktorej má predchádzať súťaž pripravovaná Útvarom súťaží MIB. Tá bude vyhlásená po prerokovaní a dohode so Slovenským národným divadlom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X