Viac než 400 prípadov, ktoré riešila bratislavská polícia, sa ukázalo ako neopodstatnených

Mestská polícia, papuče
ilustračné foto, zdroj: MsP BA

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy riešila aj počas uplynulého týždňa mnoho prípadov, ktoré sa odohrali v uliciach. Ako uvádza polícia vo svojom týždennom hlásení, v týždni od 13. mája do 19. mája 2019 preverovali hliadky celkovo 1258 udalostí. Medzi nimi sa však našli aj také, ktoré sa hneď na mieste po preverení ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo v uplynulom týždni 403.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo v minulom týždni 763.

Mestskí policajti si pri niektorých prípadoch museli zavolať na pomoc aj príslušníkov z iných odborov. Ako uvádzajú, v dvoch prípadoch spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Hliadka mestskej polície dodala, že v jednom prípade zistila podozrenie zo spáchania trestného činu.

Ľuďom bola opäť ľahostajná aj čistota a poriadok na verejných priestranstvách, konkrétne polícia odhalila ôsmich občanov. „Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v piatich prípadoch a v štyroch prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín,“ uviedla bratislavská mestská polícia vo svojom hlásení.

V uliciach Bratislavy boli porušené aj ustanovenia vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Toto polícia riešila šesťkrát a dvakrát vykonali policajti kontrolu taxi.

„V dvanástoch prípadoch bol zo strany mestskej polície zistený a riešený priestupok proti verejnému poriadku a v jednom prípade užívanie verejného priestranstva bez povolenia. Obťažovanie zo strany neprispôsobivých občanov bolo hliadkami mestskej polície riešené v troch prípadoch,“ pokračovala polícia vo výpočte toho, čo sa dialo uplynulý týždeň.

Zákon nerešpektovali ani majitelia psov, v minulom týždni bol tento porušený trikrát. Ako ďalej uviedla polícia, na príslušné úrady nahlásili policajti štyri staré vozidlá, dve nové nelegálne skládky a päť prípadov poškodenia dopravného značenia. V dvoch prípadoch odovzdali hliadkam mestskej polície nájdené osobné doklady.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 482 prípadoch a 119 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 33 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu,“ uviedla záverom mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk