Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
doprava, mhd
Foto: ilustračné, DPB

Viacero zastávok dostane nové mená, Dopravný podnik Bratislava chce zjednodušiť orientáciu v MHD

Nové pomenovania budú kratšie, jednoduchšie a zrozumiteľné aj turistom, zlepšia tak orientáciu v MHD.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) premenuje od 13. decembra viaceré zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Nové pomenovania budú kratšie, jednoduchšie a zrozumiteľné aj turistom, zlepšia tak orientáciu v mestskej hromadnej doprave,“ informuje DPB na svojej webovej stránke a dodáva, že zmeny schvaľovala odborná komisia.

Takisto sa vraciame aj k historickým názvom a viaceré zo zastávok prídu o komerčné názvy po skončení lehoty nájmu,“ doplnil dopravný podnik. Zoznam nových názvov zastávok je zverejnený na stránke DPB.

Prestupné uzly

Prestupný uzol SAV – Námestie Franza Liszta dostane jednotný názov Pod stanicou, pod ktorým tieto zastávky neformálne cestujúci poznajú už teraz,“ vysvetlil DPB a dodal, že podobne uzol Námestie SNP – Kamenné námestie dostane jednotný názov Centrum.

Pre stanice sa bude používať namiesto doterajšej skratky ŽST nová skratka stn., ktorá obsahuje spoluhlásky z označení staníc v rôznych jazykoch.

Medzinárodné označenia

Zastávky pri vozovniach dopravného podniku budú označované výrazom depo, čo pomôže upriamiť pozornosť turistov na spoje, ktoré končia svoju jazdu práve pri vozovni,“ doplnil dopravný podnik.

Parkoviská pri letisku a na Kolibe dostanú názov P+R, čo je medzinárodná skratka pre park and ride – možnosť zaparkovania a pokračovania ďalej verejnou dopravou,“ uzavrel DPB.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X