Vianočná električka jazdí v uliciach Bratislavy takmer až do konca roka

Vianocna_elektricka_sita.jpg
Foto: SITA

V uliciach hlavného mesta SR Bratislavy jazdí vianočná električka ešte do nedele 30. decembra.

Ľudia sa v nej môžu previezť bezplatne a denne, s výnimkou 24. a 25. decembra. Tohtoročná téma vianočnej električky v Bratislave sa nesie v znamení biblického príbehu narodenia Ježiška. Exteriér vozidla pripomína synonymum Vianoc, mesto Betlehem, kde sa narodil Ježiš Kristus. Vlani sa vianočná električka niesla v duchu rozprávky Perníková chalúpka.

V uliciach hlavného mesta začala vianočná električka jazdiť na Mikuláša. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová, podnik tento rok vyslal do ulíc vyzdobenú, svetielkami vysvietenú električku typu T6A5 z roku 1991.

V zadnej časti interiéru vozidla sú jasličky s postavami svätej rodiny, Ježiša, Márie a Jozefa, troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli malému Ježiškovi pokloniť a priniesť mu dary s anjelmi, pastiermi a zvieratkami.

Električka premáva v polhodinových intervaloch od 16.00 do 20.00 hod. a cez víkendy od 10.00 do 20.00 hod. po rovnakej trase. Záujemcovia môžu nastúpiť na zastávke SND (Jesenského), električka bude pokračovať na Námestie SNP, cez Kapucínsku a tunel prejde k Mostu SNP a vráti sa späť na zastávku SND. Dopravný podnik Bratislava vypravil vianočnú električku do ulíc historického centra Bratislavy ôsmykrát.

Výzdoba električky v číslach

Interiér vozidla je vo vianočnom štýle a jazdy spríjemňujú melódie vianočných kolied. V električke je profesionálny sprievodca a deťom označí detský cestovný lístok, ktorý pripravili na jazdy touto električkou.

Na jej vyzdobenie využívajú zamestnanci svetelné reťaze, svetielka i ozdobné girlandy. Na výzdobe vianočnej električky pracovalo 7 zamestnancov DPB. Na osvetlenie vozidla použili 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiarilo 2 680 svetielok, z toho 560 v interiéri vozidla ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov. Na uchytenie svetiel a reťazí použili zamestnanci 1 350 samolepiacich úchytiek a 1 500 viazacích pások. Aj tento rok vyzdobili zastávku SND, ktorá je stanovišťom vianočnej električky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk