Vianočná električka je už v uliciach mesta, tento rok sú dokonca dve a obe premávajú bezplatne

Kolaz vianocna elektricka bratislava.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Električky budú premávať centrom mesta na špeciálnej linke so symbolom snehovej vločky až do 6. januára.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vypravil v nedeľu 11. decembra do ulíc hlavného mesta dve vianočné električky. Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, električky budú premávať centrom mesta na špeciálnej linke so symbolom snehovej vločky až do 6. januára 2023.

Prvým vozidlom je historická električka T2 (#215), ktorá je dekorovaná v tradičnom vianočnom duchu. Zdobia ju zelené vetvy čečiny, vianočné ozdoby, vianočné vence a množstvo svetelných reťazí,“ uviedol hovorca DPB.

Vianocna elektricka 1.jpg

Druhou električkou je kĺbové vozidlo K2G (#7085), ktorého vzhľad je výtvorom slovenských dizajnérov zastrešených umeleckým projektom Biela noc.

Z vonkajšej strany na prvý pohľad upúta netradičná zrkadlová fólia so sériou autorských vločiek odkazujúcich na medziľudské vzťahy, jedinečnosť okamihov a rôznorodosť,“ priblížil Chlebovec. Vizuál dopĺňajú svetelné reťaze a nadrozmerná svetelná vločka v zadnej časti interiéru vozidla vyrobená špeciálne pre túto príležitosť.

Obe električky budú jazdiť denne centrom mesta okružnou trasou: Jesenského – Nám. SNP – Kapucínska – nábrežie – Jesenského, pričom po trase obslúžia všetky zastávky. Vianočné električky nebudú premávať počas 24. a 25. decembra 2022 a 1. januára 2023. Preprava cestujúcich je v oboch vozidlách bezplatná.

Vianocna elektricka 2.jpg
Vianocna elektricka 3.jpg
Vianocna elektricka 4.jpg
Vianocna elektricka 5.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk