Vianočná električka vás opäť po meste odvezie zadarmo, v cestovných poriadkoch sledujte hviezdičku

Kolaz bratislavaden vianocna elektricka dopravny servis.jpg
Foto: Dopravný podnik Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Trasa električky zahŕňa zastávky centra, a je tak ideálna aj pre turistov, ktorí si tak môžu návštevu Bratislavy obohatiť o vianočný zážitok.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) sa opäť rozhodol spríjemniť obdobie adventu a vianočných sviatkov obyvateľom a návštevníkom mesta. Po trinásty raz vypravil do ulíc Vianočnú električku, ktorá je tradične vyzdobená a premáva zdarma okružnou trasou v centre mesta až do Troch kráľov 6. januára 2024.

Tento rok bol vybraný model kĺbovej električky K2G (#7085), ktorý bol štylizovaný do vianočného šatu v tradičných farbách – červenej a zelenej. Električka je ozdobená štrikovanými ozdobami a nášivkami s bratislavskými dominantami.

Vianočná električka dopravný podnik bratislava
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Okrem toho v nej nájdete vianočné čečiny, dekorácie a v zadnej časti vznikla zasnežená zimná záhrada, ktorá slúži ako priestor na fotografovanie. Električku zdobia svetelné reťaze, čo ju robí v uliciach neprehliadnuteľnou.

Primátor Matúš Vallo povedal: „Vianočná električka je už mestskou tradíciou a myslím si, že bez nej si Vianoce v Bratislave nevieme predstaviť viacerí. Tú tohtoročnú vypravil náš Dopravný podnik Bratislava do ulíc hlavného mesta symbolicky na Mikuláša, kedy už vianočnú atmosféru cítiť doslova na každom kroku. Verím, že vianočná električka prispeje k vytvoreniu tých pravých Vianoc, ktoré sú aj o pekných zážitkoch, spomienkach, či príjemných stretnutiach.“

Vianočná električka dopravný podnik bratislava
Foto: Dopravný podnik Bratislava

V tomto roku sa do vytvárania dizajnu a inštalácie osvetlenia a dekorácií na električke zapojili študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU). Týmto projektom im DPB poskytol priestor na praktickú realizáciu ich znalostí nadobudnutých počas štúdia. Projektoví manažéri a tímy študentov boli zodpovední za celý proces od návrhov farebnej kombinácie až po finálne prevedenie vianočnej električky a zastávky.

Vianočná električka dopravný podnik bratislava
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Električka bude premávať na špeciálnej linke označenej snehovou vločkou, a to počas víkendu 9. a 10. decembra 2023, v stredu 13. decembra a od 16. decembra 2023 až do 6. januára 2024. Cestujúci sa môžu naladiť na túto vianočnú atmosféru na špeciálnej trase Jesenského – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – nábrežie – Jesenského.

Električka bude premávať cez víkendy v časoch od 12.00 do 20.00 a cez pracovné dni od 16.00 do 20.00 hod. Trasa električky obsluhuje všetky zastávky, a je tak ideálna aj pre turistov, ktorí si môžu návštevu Bratislavy obohatiť o vianočný zážitok.

Vianočná električka dopravný podnik bratislava
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk