Vianočná električka vyrazila do ulíc mesta. Premávať bude do 23. decembra

Vianočná historická električka
SITA

Ľudia ňou môžu jazdiť bezplatne a denne podľa osobitého časového harmonogramu, informovala nás hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová. Električka premáva v hodinových intervaloch od 16. do 20. hodiny po rovnakej trase.

Ide z Hlavnej stanice na Obchodnú, Kapucínsku, cez tunel, Nábr. arm. gen. L. Svobodu, Rázusovo nábrežie, Mostovú, Jesenského, Námestie SNP a Obchodnú späť na Hlavnú stanicu. V piatok 18. decembra bude jazdu od 16. hodiny cestujúcim spríjemňovať hudobné zoskupenie.

Do mesta tradične vyrazila električka česko-slovenskej výroby typu ČKD-Tatra T2. Na električke je nainštalovaných 27 svetelných reťazí, pričom jedna je dlhá 27 metrov. Na jednej reťazi je 120 svetielok a tak tohtoročná vianočná električka žiari 3 240 svetielkami.

Električku môžu tento rok po prvýkrát využiť i charitatívne a neziskové organizácie na svoju propagáciu, a tak sa v nej 9. decembra bude prezentovať mimovládka Lepší svet, 11. decembra Liga proti rakovine, 14. decembra Spojená škola Mokrohájska, 16. decembra Dobrý anjel a 17. decembra Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Cez víkendy 12. – 13. decembra a 19. – 20. decembra vyjde do ulíc i vyzdobená historická električka DPMB #38 vyrobená v roku 1958. Je to posledná dvojnápravová drevená električka vyrobená v Československu. V tomto roku budú svetelné reťaze zdobiť ďalších osem električiek, ktoré budú jazdiť pred Vianocami na rôznych trasách.

DPB vypravuje vysvietenú vianočnú električku piaty rok. „Stalo sa to už akousi tradíciou nielen pre obyvateľov hlavného mesta, no vyzdobené vozidlo obdivujú aj samotní návštevníci Bratislavy,“ vysvetlila Volfová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk