Vianočná výzdoba v Ružinove nepribudne ani tento rok zo zvláštneho dôvodu

Vianočná výzdoba v Ružinove
Foto: Dalibor Jančík

Vianočná výzdoba na istom úseku Ružinova nepribudne ani tento rok. Na skutočnosť upovedomil náš čitateľ, ktorý situáciu riešil s kompetentnými úradmi.

Časť Ružinova ostane bez vianočnej výzdoby

Pozdĺž úseku celej električkovej radiály sa na Ružinovskej ulici tiahne obrovský kus zelene. Nachádza sa na ňom Park Andreja Hlinku, Zimný štadión Vladimíra Dzurillu a mnoho ďalších trávnatých plôch. Vianočná výzdoba bola na úseku, po ktorom premáva električka, krásnou dekoráciou počas sviatkov. Výzdoba sa začína inštalovať o čosi skôr, ako je dátum samotných Vianoc – väčšinou je to počas novembra. Už minulý rok výzdoba chýbala. Rovnaká situácia sa zopakuje i tento rok a Ružinovčania sa jej nedočkajú.

Vianočná výzdoba v Ružinove
Park Andreja Hlinku pozdĺž električkovej trate v Ružinove. Foto: Google maps

Bratislavčan vzal vec do vlastných rúk

Na skutočnosť chýbajúcej vianočnej výzdoby upozornil náš čitateľ. Vzniknutú situáciu vzal do vlastných rúk a rozhodol sa obrátiť na kompetentné úrady. Hľadanie mu dalo poriadne zabrať, pretože musel písať na niekoľko úradov, kým konečne prišiel na to, kto výzdobu rieši: „Ako prvé som písal mestskej časti, ktorá si myslím, že by toto mala ustriehnuť. Odpoveď mi došla asi v takom znení, že výzdobu rieši Magistrát hlavného mesta. Písal som teda môj podnet aj na Magistrát, odkiaľ mi prišla odpoveď, že túto výzdobu inštaluje Siemens. S touto odpoveďou som sa však neuspokojil, pretože si myslím, že Siemens koná na základe objednávok mesta. Písal som teda aj do spoločnosti Siemens, ktorá mi presne odpovedala na to, čo som spomenul vyššie,“  tvrdí čitateľ.

Dôvod, prečo nebude mať Ružinovská ulica výzdobu

Ďalšia odpoveď prišla čitateľovi až po čase. Magistrát hlavného mesta SR Bratislava mu oznámil, že je na inštaláciu vianočnej výzdoby jednoducho neskoro: „Vraj je žiaľ neskorý dátum pre tento rok a tak sa posnažia na budúci rok tento podnet vyriešiť.“  Čitateľ na záver dodáva, že ho nenainštalovanie vianočnej výzdoby pre tento rok neodradilo a celú situáciu bude riešiť i naďalej. Ružinovčania sa tak vianočnej výzdoby na Ružinovskej ulici tieto Vianoce nedočkajú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk