Vianočné trhy na okraji Bratislavy lákajú na veľké ruské koleso. Deti majú vstup zdarma

ruské koleso v Petržalke
Foto: Facebook/Street food festival Bratislava, Bratislava - Petržalka, Sebastián Rozenberg

Tieto vianočné trhy ocenia ľudia, ktorí uprednostňujú komornejšiu atmosféru a nemajú radi davy návštevníkov.

Vianoce sa v Bratislave spájajú neodmysliteľne s vianočnými trhmi. Nájdeme ich opäť na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí. Organizátori priniesli tento rok zmenu a stánky budú na mieste až do soboty 30. decembra.

Okrem hlavných vianočných trhov možno navštíviť lokálne vianočné trhy v mestských častiach. Vyznačujú sa komornejšou atmosférou a menším počtom stánkov.

Vianočnou atmosférou dýcha aj petržalská časť Slnečnice. Od piatka 1. decembra za Slnečnice Marketom môžete nájsť niekoľko stánkov s občerstvením a nápojmi. Podujatie potrvá až do stredy 27. decembra, pričom sú stánky otvorené od 11.00 hod. do 22.00 hod.

Na trhoch sa bol pozrieť aj pán Sebastián. Na Facebook pridal niekoľko fotografií veľkého lákadla pre malých aj veľkých návštevníkov – vysvieteného ruského kolesa. Deti do 100 cm majú vstup zadarmo, ostatní zaplatia 5 eur.

Ruské koleso v Petržalke
Ruské koleso v Petržalke. Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka, Sebastián Rozenberg

Príjemnú atmosféru dotvára vianočná hudba. Organizátori pripravujú aj rôzne pridružené podujatia. Pre návštevníkov je pripravená taktiež šmykľavka snow tubing.

Ak budete mať chuť navštíviť v Petržalke ďalšie vianočné trhy, môžete zavítať na Námestie Republiky. Stánky sú otvorené každý deň do 21.00 hod. a poslednýkrát budú na námestí v stredu 20. decembra. Počas decembra je pripravený bohatý program.

Ruské koleso v Petržalke
Ruské koleso v Petržalke. Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka, Sebastián Rozenberg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk