Vianočné trhy na terasách obrátenej pyramídy chystajú i tento rok. Štartujú 1. decembra

Vianočné trhy pod pyramídou
SITA

Vianočný festival plný hudby, zábavy, kvalitného jedla a jedinečnej vianočnej atmosféry avizuje Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) na terasách sídla Slovenského rozhlasu v Bratislave. V novej tradícii vianočných trhov Pod pyramídou pokračuje RTVS v spolupráci s bistrom a kreatívnym tímom Moje.

Vlaňajší prvý ročník prilákal takmer 20-tisíc ľudí. Na terasách tzv. obrátenej pyramídy na Mýtnej ulici sa 18-dňový vianočný festival začne 1. decembra. PR manažér RTVS Juraj Kadáš avizoval, že na tohtoročné vianočné trhy Pod pyramídou pribudne ďalší vyhrievaný veľkokapacitný stan určený na oddych. Vo veľkom stane zas pripravujú 70 živých koncertov.

Takmer každý deň sa predstavia štyri kapely so 45-minútovým programom. Chýbať nebude deväť stánkov s ponukou kvalitných jedál, trh s darčekmi a množstvo prekvapení v jedinečnom sviatočnom prostredí,“ doplnil Kadáš.

Podľa šéfa programu Slovenského rozhlasu, RTVS Vincenta Štofaníka bol úspech minuloročných vianočných trhov zaväzujúci. „Preto sme nad rozhodnutím zorganizovať ich pokračovanie prakticky vôbec neváhali. Verím, že sa nám spoločne s Moje opäť podarí prilákať do Záhrady Pod pyramídou tisíce ľudí, ktorí vytvoria príjemnú predvianočnú atmosféru. Tento rok sme pripravili viacero noviniek, ktoré ešte viac zvýšia komfort pre návštevníkov,“ cituje tlačová správa riaditeľa sekcie rozhlasových programových služieb RTVS Vincenta Štofaníka.

Vianočné trhy Pod pyramídou sa začnú 1. decembra a otvorené budú denne od 12. do 22. hodiny. Koncerty sa tu budú konať od 18. do 22. hodiny a RTVS sľubuje žánrovo pestrejší výber interpretov.

Na Vianočných trhoch Pod pyramídou vystúpia: Sima Martausová, Chiki-liki tu-a, Fragile, Puding Pani Elvisovej, Para, Čoko-voko, Saténové ruky, Modré hory, Walter Schnitzelsson, Banda, Rusín Čendeš Orchestra, Noc a deň, Miro Jaroš, In Vivo, Maca Vilhanová, Vlasta Mudríková, Zuzana Homolová, Janais, Grape night (zimný festivalový večer), predstaví sa aj Komorný zbor Bratislavského konzervatória a ďalší interpreti,“ avizuje RTVS.

Špeciálny deň bude patriť digitálnym rádiám Slovenského rozhlasu, RTVS – rádiám Litera, Junior a Klasika. Ich dramaturgia pripravila mikulášsky program pre deti. Deti sa tiež môžu tešiť na inscenovanú detskú klauniádu Bartók a drevený princ. Každý pracovný deň o 12.30 hod. sa zároveň v stane na terase budú premietať záznamy prenosov z koncertov Slovensko 2015 Advent.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk