Vianočné trhy otvoria vo Viedni už túto sobotu. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Viedeň, vianočné trhy
SITA

Prvé vianočné trhy v susednej Viedni už začínajú. Rakúska metropola ponúkne tento rok až 22 adventných trhov a mnoho malých vianočných trhov, charitatívne stánky a iné outdoorové akcie. Lákajú nielen svojou atmosférou, ale aj najrôznejšími vianočnými dobrotami, neodmysliteľným punčom a vareným vínom.

Na viedenských adventných trhoch nebudú chýbať ani vianočné dekorácie a darčeky, hračky či klasické umelecko-remeselné výrobky.

Najznámejší viedenský Christkindlmarkt na Radničnom námestí slávnostne otvoria rozsvietením stromčeka už v sobotu, 14. novembra. Okrem 150 stánkov s rozmanitou ponukou, prinesie adventne vysvietenú aleju, živú postavičku Jezuliatka, tvorivé dielne pre deti, nebeskú poštu či koncerty adventných zborov z celého sveta.

Vďaka barokovej kulise pôsobia na návštevníkov adventné trhy pred zámkom Schönbrunn až imperiálnym dojmom. Otvoria ich 21. novembra a prinesú 80 vystavovateľov s ponukou ručne vyrobených vianočných ozdôb, jasličiek a rozmanitých darčekov z prírodných materiálov. Bohatý sprievodný program zahŕňa aj vianočné tvorivé dielne pre malých návštevníkov a dospelých zas potešia kulinárske špeciality a tradičný punč. Tento vianočný trh ako jeden z mála vo Viedni potrvá aj po Štedrom dni, pod názvom Novoročné trhy bude otvorený až do 3. januára 2016.

Pred známou viedenskou dominantou, Stephansdómom sa uskutočnia vianočné trhy, ktoré lákajú svojou eleganciou a tradíciou. Umelecké výrobky a ohňové šou, koncerty a program pre deti nájdete na vianočných umelecko-remeselných trhoch na nám. Karlsplatz. Adventnú tradíciu v podobe výrobkov umeleckých remiesiel a adventnej hudby prinesú Staroviedenské vianočné trhy na Freyungu a adventné trhy Am Hof v samom srdci mesta. Adventné trhy na Spittelbergu sú známe romantikou v úzkych uličkách, na imperiálnu scenériu lákajú zas tzv. vianočné dedinky v Belvederi a na námestí Márie Terézie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk