Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianoce pexels.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pexels.com
21. novembra 2017 Podujatia a akcie Bratislava od Simona Jurigová Diskusia()

Vianočný bazár chalaňov podporí charitu a zároveň prinesie vianočnú náladu

Vianočná atmosféra a zároveň podpora charitatívnych projektov. To všetko bude 8. ročník Vianočného bazáru chalaňov. 

Podujatie s názvom Vianočný bazár chalaňov sa teší každým rokom čoraz väčšej obľube medzi Bratislavčanmi. Táto akcia je populárna aj vďaka svojmu charitatívnemu rozmeru. Vianočný bazár chalaňov sa bude konať vo V-klube. V piatok 8. decembra bude od 10. do 21. hodiny prebiehať zbierka darov od širokej verejnosti. V sobotu 9. a v nedeľu 10 decembra sa budú vyzbierané predmety predávať od 10. do 21. hodiny. Počas tohto charitatívneho víkendu môžu návštevníci zakúpiť darčeky pre seba či najbližších. Na bazáre bude široký výber kníh, plyšákov a hračiek, oblečenia a bižutérie, a mnohých ďalších skvelých vecí.

Prečo práve „chalaňi“

Táto myšlienka vznikla pôvodne v Česku v roku 2002 pod názvom. Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga a Róbert Jakab sa po účinkovaní v českej verzii rozhodli priniesť túto akciu aj na Slovensko. Keďže ich obľúbené písmeno je Ň, rozhodli sa pomenovať podujatie Vianočný bazár chalaňov. 

Vianočný bazár chalaňov
SITA

Výťažok podporí deti s postihnutím, seniorov, ale aj mladé talenty

Chalaňi si vybrali štyri projekty, na ktoré pôjde výťažok z bazáru. Prvý projekt sa nazýva Cesta z mesta. Lukáš Latinák sa zameriava na pomoc deťom s vrodenou CMV infekciou. Následkom tejto infekcie sú v mnohých prípadoch viacnásobné postihnutia. Jedným z cieľov OZ Spolu proti CMV pravidelne organizujú stretnutia takýchto detičiek, kde aj rodičia môžu zdieľať skúsenosti.

Druhý projekt má názvom Black&White. Robo Jakab v spolupráci s OZ EQUITY sa venuje znevýhodneným rómskym skupinám a jednotlivcom. Cieľom je rozvíjanie talentu, vzdelania a integrácia do spoločnosti. tento projekt by mal pomôcť aj lámať bariéry medzi rómskymi a nerómskymi deťmi.

Projektu Starci na chmelu sa venuje Majo Miezga v spolupráci s Ružinovským domovom seniorov. Cieľom tohto projektu je pomoc pri organizovaní výletov pre imobilných klientov. Takéto dni plné pohody a nových zážitkov by pomohli dôchodcom spríjemniť stereotyp a urobiť im radosť.

Posledný projekt je zameraný na podporu filmovej tvorby a vzdelávania. Projekt podporuje študentov Filmovej a televíznej fakulty VŠMU. Fakulta poskytuje vzdelanie tým najväčším talentom a zároveň reprezentuje Slovensko na medzinárodných festivaloch a prehliadkach.

Podpora projektu má mnoho foriem

Tí, ktorých zaujala táto myšlienka, môžu pomôcť tým, že darujú veci na predaj. Zároveň podporia projekt tým, že si zakúpia nejaké veci priamo na podujatí. Ďalšou možnosťou podpory je kúpa vstupeniek na Vianočný žúr chalaňov. Na žúre bude možnosť zapojiť sa do tomboly. Pokiaľ chcete podporiť túto akciu, môžete poslať peniaze na účet alebo sa zúčastniť na aukcii.

Vianočný žúr chalaňov

Pre tých, ktorí majú hlbší záujem o túto myšlienku, bude pripravený ešte hudobný záver. Celá akcia vyvrcholí až v pondelok 11. novembra na Vianočnom žúre chalaňov. Podujatie sa bude konať v MMC a všetci umelci vystúpia bez nároku na honorár. Predstavia sa tam skupiny Polemic, Billy Barman, Horkýže Slíže a Katarzia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X