Vianočný stromček je už na svojom mieste na Hlavnom námestí, má 40 rokov a 12 metrov

Stromcek 01.jpg
Foto: Mesto Bratislava

Vianočný Hlavný trh na Hlavnom námestí v Bratislave a v jeho okolí otvoria vo štvrtok 24. novembra.

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa už nachádza vianočný stromček. Ako informuje hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková, tento rok ide o smrek pichľavý, ktorý má 40 rokov, výšku 12 metrov a váhu 1,1 tony.

Vianočný Hlavný trh na Hlavnom námestí a v jeho okolí začne vo štvrtok 24. novembra,“ priblížila s tým, že slávnostné otvorenie Bratislavských Vianoc spolu s rozsvecovaním vianočného stromčeka na námestí aj s kultúrnym programom bude v piatok 25. novembra podvečer.

Hlavnému mestu darovali tohtoročný vianočný stromček majitelia z Karlovej Vsi. „Strom rástol v predzáhradke rodinného domu vo vyvýšenom záhone, ktorý začal vytláčať svojou koreňovou sústavou,“ vysvetlila Schmucková.

Strom na mieste nemal vhodné podmienky na svoj ďalší rast a strácal stabilitu. „Každý rok Mestské lesy v Bratislave vyberajú na účel vianočného stromčeka práve také stromy, ktoré by majitelia z rôznych dôvodov museli vyrúbať,“ doplnila.

Vianočné trhy sa do mesta vrátia po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou. „Vianočný stromček sa na Hlavnom námestí každoročne osádza s predstihom, práve z dôvodu inštalácie a príprav vianočných stánkov,“ dodala hovorkyňa s tým, že stromček vyzdobia tesne pred otvorením mestských vianočných trhov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk