Vianočný stromček v centre mesta: Vraj vyzerá ako účes Marge Simpsonovej či akoby „nosil“ kosmodisk

Vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí
Foto: Facebook/ Staré mesto - srdce Bratislavy

Tohtoročný vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí nezožal u väčšiny Bratislavčanov pre svoj vzhľad pochvalu.

Stavba vianočných stromčekov symbolizuje príchod Vianoc. Každoročne sa 2 takéto vianočné stromčeky vynímajú na Hlavnom aj Hviezdoslavovom námestí a tešia návštevníkov vianočných trhov či náhodných okoloidúcich. Hoci vo svete zúri koronavírus, vianočné stromčeky nájdete v centre mesta aj tento rok.

Vianočný stromček sa ľuďom nepáči

Bratislavský magistrát dodal vianočný stromček na Hlavné námestie. Druhý vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí zabezpečovalo Staré Mesto, rozsvietil sa už koncom novembra. Zapálenie 1. adventnej sviečky v nedeľu 29. novembra bolo možné sledovať online.

Vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí
Stromček na Hviezdoslavovom námestí stojí od konca novembra. Foto: Facebook/ Staré mesto - srdce Bratislavy

Pre svoj vzhľad sa stal vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí terčom kritiky a vtipov. „Tak ja neviem, som sám komu sa tento stromček nepáči,“ pýtal sa na Facebookovej stránke Starého Mesta pán Dano. Podobný názor majú aj ďalší obyvatelia, podľa ich názoru má stromček nesúmerný vzhľad. Prirovnávali ho ku kríku či valcu.

Niektorým pripomína aj účes známej komiksovej postavičky Marge Simpsonovej. „Tento stromček mal očividne po celú dobu rastu kosmodisk. Inak si neviem vysvetliť takto nevkusne rovno vyrastený stromček, ktorému koruna dotvára tvar suda,“ dodal svoj názor pán Dalibor.

Vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí
Vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí pripomína účes Marge Simpsonovej. Foto: Facebook/ Staré mesto - srdce Bratislavy

Príbeh za nesúmernosťou stromčeka

Na kritiku tohtoročného vianočného stromčeka reagovala na Facebooku starostka Zuzana Aufrichtová. „Lebo svet nie je dokonalý. Tento stromček nedosiahol svoj symetrický vzrast, lebo mu v tom bránil ľudský výtvor – dom. Keď začal narúšať základy stavby požiadali majitelia o výrub a keďže bol statný a košatý, ponúkli ho ako vianočný,“ vysvetlila.

Našli sa však aj ľudia, ktorí stromček pochválili a to, že nie je dokonalý, im vôbec neprekážalo. Svoj názor môžete vyjadriť v ankete nižšie.

Páči sa vám tohtoročný vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk