Viceprimátorka Plšeková bude kandidovať za primátorku Bratislavy, chce priniesť spravodlivosť

Iveta Plšeková, Kandidatúra na primátorku Bratislavy
SITA

Viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková bude v novembrových komunálnych voľbách kandidovať za primátorku Bratislavy. Novinárom to oznámila na utorňajšej tlačovej konferencii s tým, že kandidovať bude ako nezávislá. Ako tiež uviedla, hlavný dôvod jej kandidatúry je priniesť Bratislavčanom spravodlivosť.

Volebný program Ivety Plšekovej sa zameriava na riešenie chyby, ktorá sa podľa nej stala počas dobrovoľného sčítania obyvateľov mesta v roku 2011. Podľa kandidátky hlavné mesto pre chybu prichádza o viac ako šestnásť miliónov eur ročne. „Z výsledkov sčítania sa na ďalších desať rokov vypočítava výška príjmu mesta z podielových daní, ktorá je najdôležitejšou príjmovou položkou v rozpočte Bratislavy. Znamená to, že za desať rokov prídu Bratislavčania o viac ako 160 miliónov eur,“ vysvetlila Plšeková s tým, že riešiť by to chcela s vládou i štatistickým úradom. Uviedla tiež, že peniaze chýbajú preto, že počas dobrovoľného sčítania sa neprihlásili niektorí Bratislavčania. Mesto tiež podľa nej trpí aj tým, že v meste žijú ľudia, ktorí v ňom nemajú trvalý pobyt.

Súčasný primátor Ivo Nesrovnal má jedného námestníka a dve námestníčky. Viceprimátor Milan Černý kandiduje v novembrových voľbách na post starostu mestskej časti Podunajské Biskupice. Námestníčka Iveta Plšeková chce byť primátorka a druhá námestníčka Ľudmila Farkašovská ohlásila kandidatúru na post starostky Petržalky.

Ďalší kandidáti

O post primátora hlavného mesta sa chcú okrem Plšekovej uchádzať aj súčasný primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, politik Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada, manažérka Caroline Líšková, starosta Vajnôr Ján Mrva, architekt Matúš Vallo či organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk