Video: Asfalt na Prokopa Veľkého vymenili za dlažbu, pribudne aj zeleň

Prokopa velkeho dlazba vymena.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Pri rekonštrukcii využili dlažbu s väčšou hrúbkou, ktorá je odolnejšia voči prejazdu vozidiel.

Na ulici Prokopa Veľkého v Bratislave vymenili asfalt za dlažbu, pribudne aj zeleň. „Úsek ulice Prokopa Veľkého medzi Funusom a internátom bol veľmi zničený a som rád, že sme na ňom podľa zonácie povrchov v rámci opráv vymenili asfalt za dlažbu,“ uviedol na sociálnej sieti magistrát Bratislavy.

Mať bezpečný a esteticky prijateľný povrch chodníkov je základná vec. Na Prokopa Veľkého využili dlažbu s hrúbkou osem centimetrov namiesto šesť centimetrov, ktorá má tendenciu praskať a ohýbať sa pri prejazde vozidiel.

V mieste vjazdov do domov použili pevnejšie žulové kocky a vytvorili tiež zelené pásy s trvalkami. „Skvalitnili sme priestor pre stromy uličného stromoradia, aby sa im dlhodobo darilo a zvýšili sme podiel plôch zelene. Na základe podnetu od vás sme vytvorili novú zelenú plochu v blízkosti kostola, kde budú vysadené dva nové stromy a záhon trvaliek,“ skonštatoval Vallo.

Výsadba je rozdelená do etáp tak, aby bol priestor čo najskôr reprezentatívny. „Aktuálne dokončujeme výsadbu krov a trvaliek, zatrávňujeme menšie plochy tam, kde bol trávnik odstránený z dôvodu stavebnej činnosti. Nasledovať bude výsadba cibuľovín, ktoré nám už na jar rozkvitnú,“ uzavrel primátor.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk