VIDEO: Bratislavčan uvidel v jazere vo Vlčom hrdle niečo plávať, jeho nález vás prekvapí

Bobor v Ružinove
Foto: František Fabián

Kuriozita, ktorá sa len tak nevidí. V jazere vo Vlčom hrdle sa pred niekoľkými dňami Bratislavčanovi naskytol jedinečný pohľad.

Kuriózny nález v preľudnenom meste

Ružinovčan František Fabián má záľubu v člnoch, na ktorých jazdí ako kapitán. Je preto pochopiteľné, že veľa zo svojho voľného času trávi na svojom houseboate, kde má zaparkovaný čln. V stredu 5. decembra v poobedných hodinách sa mu pošťastilo vidieť niečo, čo sa len tak bežne v preľudnenom meste nevidí. „Bolo to v Maríne vo Vlčom hrdle za Slovnaftom,“  opisuje trasu svojej obchôdzky spred niekoľkých dní. Tvrdí, že to, čo videl, je práve vďaka svojej záľube v jazdení na člne a pošťastí sa mu dva alebo trikrát do roka nejakého z nich zahliadnuť. Reč je o bobrovi.

Vidieť bobra je vzácnosť

František Fabián tvrdí, že bobry sú plaché, no keď je menej ľudí v mieste, kde má houseboat, ukážu sa. V miestach, kde žijú „bratislavské“ bobry, je možné vidieť obhryzené vetvy a stromy, čo prezrádza ich prítomnosť. „Minulý rok mali brloh pod susedovým houseboatom, čím boli chránení pred zmenami hladiny v Dunaji,“  opisuje. Potešilo by aj vás, keby ste videli živého bobra?

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Bobor v Ružinove
Bobor plával v jazere neďaleko Slovnaftu. Foto: Google maps

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk