VIDEO: Chodci budú pre smrteľnú nehodu viac kontrolovaní políciou, bude tak dohliadať na ich bezpečnosť

Kontrola chodci riziko policia bratislava.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Bratislavskí policajti sa zamerali na kontrolu chodcov a cyklistov, výsledky sú znepokojivé.

Počas uplynulého týždňa došlo k dopravnej nehode s tragickým koncom, pri ktorej zahynul práve chodec, ktorý podľa doterajších zistení polície stál na úrovni zastávky MHD mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Zraneniam, ktoré chodec pri dopravnej nehode utrpel, na mieste podľahol. Práve z tohto dôvodu polícia v Bratislavskom kraji opätovne vyzýva chodcov, aby pri priechode cez cestu dbali o svoju bezpečnosť.

Chodci musia pri prechádzaní cez cestu použiť priechod, nadchod alebo podchod. Polícia pripomína, že na vozovku môžu vstúpiť len vtedy, ak skontrolujú situáciu na ceste a až potom, keď sa nepribližuje auto, môžu cez cestu prejsť. Je zakázané vstupovať náhle na cestu, chodci musia dodržiavať svetelnú signalizáciu, zásadne používať priechod pre chodcov a cez cestu prechádzať vždy najkratším smerom, čiže kolmo.

Polícia taktiež upozorňuje na nebezpečenstvo hroziace chodcom manipulujúcim s mobilným telefónom počas prechádzania cez priechod, či cestu. Chvíľka nepozornosti môže mať nezvratné následky na živote a zdraví.

Už počas uplynulého týždňa polícia kontrolovala chodcov a cyklistov a to formou osobitnej kontroly. „Za 4 hodiny kontroly bolo zistených 28 priestupkov, ktorých sa dopustili nedisciplinovaní chodci,“ informovala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Blokovú pokutu dostali 15 chodci a 13 ďalších bolo napomenutých. V kontrolách zameraných na najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, ktorí často hazardujú so svojimi životmi, bude polícia naďalej pokračovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk