Video: Chodníky a cesty na Železnej studničke prešli opravami, potešia sa cyklisti i chodci

Zelezna studnicka cesty a chodniky oprava.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Oprava zahŕňa 3 760 metrov štvorcových cestnej komunikácie a 2 178 metrov štvorcových chodníkov.

Bratislava ukončila rekonštrukciu cesty a chodníkov na Železnej studničke. „Na Ceste mládeže, v úseku od Snežienky po konečnú autobusu č. 43, Sanatórium, sme kompletne opravili cestu a chodníky, ktoré tisícky Bratislavčanov pravidelne využívajú najmä na športovanie a prechádzky,“ informuje mesto na sociálnej sieti a dodáva, že po ceste v tomto úseku jazdí MHD, pre osobné automobily tu však platí zákaz vjazdu.

Úsek bol už dlhší čas degradovaný, s výmoľmi a zničenými obrubníkmi, čo výrazne znižovalo komfort ale aj bezpečnosť pre cyklistov a chodcov,“ doplnilo mesto.

Najväčšiu zmenu podľa mesta pocítia cyklisti, nakoľko ide o najviac frekventovanú cyklotrasu v lesoparku Železná studnička – Biely kríž.

Z opravených chodníkov budú mať radosť peší návštevníci aj bežci,“ podotklo mesto s tým, že kompletná oprava zahŕňa 3 760 metrov štvorcových cestnej komunikácie a 2 178 metrov štvorcových chodníkov. „Pripravuje sa aj komplexná oprava ďalšej časti promenády, a to v úseku od kontajnerového bufetu po Snežienku,“ uzavrel magistrát.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk