Video: Cyklomost slobody je uzatvorený a kontrolujú jeho statiku, prešiel po ňom kamión

Cyklomost slobody,
Foto: archívne, Facebook - Bratislavský kraj

Most bude zatvorený až do odvolania, dôvodom je kamión, ktorý po ňom v stredu prešiel.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vo štvrtok 2. júla uzavrel Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi.

Dôvodom je kamión, ktorý sa po ňom previezol v stredu v ranných hodinách. Keďže cyklomost nebol stavaný pre takýto druh ťažkej dopravy, musí sa podrobiť diagnostickej skúške, či neprišlo k jeho poškodeniu, či porušeniu statiky,“ uvádza kraj a dodáva, že zatvorený bude do odvolania.

Do zákazu vošiel kamión so slovenskou evidenčnou značkou z rakúskej strany, kde chýbali zákazové značky. Zastavili ho až zábrany v Devínskej Novej Vsi. Následne teda musel celým cyklomostom cúvať späť.

Diagnostika mosta

Regionálne cesty Bratislava (RCB) ako správca cyklomosta musia aktuálne vykonať jeho diagnostiku, aby zistil, či neprišlo k porušeniu statiky alebo prípadnému poškodeniu jeho častí, nakoľko bol konštruovaný na nosnosť maximálne pre záchranné zložky, teda sanitky či hasičské autá.

Až po dokončení a vyhodnotení, že cyklomost je bezpečný, sa môžu naň vrátiť peší aj cyklisti.

Vodič ohrozil seba, životy iných aj statiku mosta. Mohol poškodiť dôležitý spojovací článok regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás, využívaný cyklistami, pešími turistami, ako aj záchrannými zložkami. Takéto konanie je neakceptovateľné a verím, že bude vyvodená zodpovednosť,“ zdôraznil predseda BSK Juraj Droba.

Polícia to vyšetruje

Prípadom sa už zaoberá príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV. Incident vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.

Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa podala aj Devínska Nová Ves. Na základe výsledkov vyšetrovania a určenia vinníka si bude BSK uplatňovať nárok na uhradenie nákladov v súvislosti s diagnostikou či prípadnými opravami cyklomosta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk