Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Reprofoto petrzalka cyklotrasa.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Reprofoto: www.facebook.com

Video: Cyklotrasa Starohájska v Petržalke bude čoskoro otvorená, jej dĺžka je 1,7 kilometra

Cyklotrasa bude spájať Dolnozemnskú a Rusovskú cestu a prešla projektovými vylepšeniami.

Hlavné mesto čoskoro otvorí v Petržalke segregovanú cyklotrasu Starohájska v dĺžke 1,7 kilometra. Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti.

Po projektových vylepšeniach má tento úsek vyššie štandardy ako cyklotrasa vo väčšej časti svojej dĺžky od napojenia na Rusovskú cestu, až po napojenie na Dolnozemskú cestu,“ vysvetľuje mesto a dodáva, že okrem krátkych úsekov má trasa nadštandardnú šírku tri metre, sú na nej použité cyklosemafory či špeciálny červený asfalt.

Cyklotrasa je bezpečná aj pre rodiny s deťmi a seniorov, keďže je v celej dĺžke oddelená od automobilovej dopravy.

Momentálne dokončujeme posledné administratívne úkony na získanie povolenia o predčasnom užívaní. V najbližších týždňoch tak cyklotrasu plánujeme otvoriť,“ doplnil magistrát.

Problematická dokumentácia

Cyklotrasu Starohájska začalo mesto budovať v roku 2018. „Projektová dokumentácia z roku 2013 však vykazovala množstvo chýb a navyše počítala s neopodstatneným výrubom drevín. Zmluva so zhotoviteľom a nedokončená stavba boli ďalší problém, preto sme projekt vylepšili,“ vysvetľuje mesto.

Projektovú dokumentáciu si nechalo opraviť tak, aby sa zvýšila kvalita jazdy cyklistov a zachovali sa dreviny v území.

Cyklotrasa má menej zákrut a je priamejšia. Úpravou podložia sme zabezpečili kvalitnejší povrch a výškovo ju oddelili od áut, v pôvodnom projekte totiž mala cyklotrasa lemovať cestu s použitím asfaltového mikrokoberca,“ uviedol magistrát a dodal, že po úprave je cyklotrasa vedená na pôvodnom chodníku pre chodcov, ktorý je zrekonštruovaný a rozšírený.

Záchrana borovicovej aleje

Podarilo sa nám zachrániť borovicovú aleju pri Námestí hraničiarov a tiež vzrastlú zeleň na ulici Starohájska, ktoré pôvodný projekt určil na výrub,“ uvádza ďalej mesto a dodáva, že sa podarilo tiež upraviť značenie podľa novej vyhlášky a zefektívniť projekt z hľadiska bezpečnosti cyklistov.

Nový priechod pre chodcov a cyklistov zvyšuje bezpečnosť vďaka pridaniu stredového ostrovčeka,“ deklaruje magistrát, podľa ktorého tiež posledný úsek, od Kutlíkovej po Dolnozemskú, až po vyústenie na hrádzu, prešiel redizajnom.

Nad rámec pôvodného projektu sa nám tiež podarilo napojiť cyklotrasu na Chorvátske rameno,“ doplnilo mesto a dodalo, že použitý červený asfalt má lepšiu štruktúru a je jasnejšie viditeľný. Zelené podfarbenie je zas využité na miestach so zvýšeným rizikom kolízie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X