VIDEO: Diviaky s mladými úradovali na Kramároch, pásli sa priamo pod balkónom a rozryli trávnik

Diviaky Na Revíne
Foto: Čitateľka - koláž Bratislavadeň

Obyvateľka si v poobedných hodinách našla pod balkónom nemilé prekvapenie.

Tak ako má Petržalka problémy s bobrami, Karlova Ves s diviakmi, majú aj Kramáre a okolie občasné problémy s diviakmi. Zvieratá sú čoraz menej plaché a schádzajú do ulíc medzi ľudí v noci i počas dňa. Lákajú ich najmä odpadky, v ktorých hľadajú stravu.

Pani Jana býva v bytovke Na Revíne a pod oknami má záhradku. V kvetináčoch pestuje rastliny a v záhradke sú zasadené taktiež rôzne druhy skaliek.

V záhradke sa pásli diviaky

Minulý týždeň čakalo obyvateľku po vyhliadnutí z okna okolo 17.00 hod. nemilé prekvapenie. V záhradke mala neželanú návštevu v podobe veľkej diviačej rodinky.

Video zachytáva niekoľko dospelých diviakov v záhradke. Dva diviaky v pozadí sú veľmi blízko štrkovej cesty a keby išiel niekto okolo, mohol by byť v ohrození.

Súčasťou rodinky boli tiež mláďatá. V druhej polovici videa sú diviaky v záhone a ničia zasadené rastliny.

Diviaky sú aj na Klenovej či Višňovej

Hovorca Nového Mesta Ján Borčin uviedol, že mestská časť eviduje zvýšený počet diviakov túto jar na uliciach Klenová, Stará Klenová, Višňová či Pod Krásnou hôrkou. Zbierajú podnety od obyvateľov a odovzdávajú ich na kompetentné orgány a to na Okresný úrad Bratislava, Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu a Mestské lesy v Bratislave.

Bude tento rok mimoriadny odlov diviakov? Hoci nie je v kompetencii Nového Mesta organizovať odlov lesnej zveri, obrátili sa na Pozemkový a lesný odbor Okresného úradu Bratislava.

„Zároveň apelujeme na miestnych obyvateľov, aby nevyhadzovali z balkónov žiadne potraviny a nenechávali zvyšky potravy v okolí odpadových košov, čo môže diviaky lákať a aby pri strete s diviakmi mali psy na vôdzke,“ doplnil hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk