VIDEO: Do Chorvátskeho ramena v Petržalke sa nasťahoval zvierací párik, každý deň sa nevidí

Chorvatske rameno v petrzalke
Zdroj: Facebook/ Peter Mach

V peknom, už skoro letnom počasí, sa vyhrievali na tráve pri petržalskom kanáli známe hlodavce – bobry.

V Chorvátskom ramene v Petržalke zo zvierat prevládajú ryby, labute, kačky či iné vtáky. Občas sa na hladine mihnú aj ondatry. Mali ste však to šťastie vidieť v ňom bobry? Týmto hlodavcom vyhovujú stojaté vody s dostatočnou hĺbkou, čo petržalský kanál rozhodne spĺňa.

Môžu byť nebezpečné

Informáciu o výskyte bobrov priniesla Facebooková skupina mestskej časti Petržalka. Hoci sa môžu javiť ako mierumilovné, opak je pravdou. Dajte si na tieto hlodavce pozor, obzvlášť, ak im vstúpite do revíra.

Bobor chorvatske rameno 2.jpg
Hoci bobry pôsobia mierumilovne, vedia zaútočiť. Zdroj: Facebook/ Petržalka

Upozornil na to jeden z diskutujúcich, ktorý pripojil svoju negatívnu skúsenosť. Hlodavce mu na petržalskom kanáli zaútočili na psa a stiahli ho pod hladinu. „Bobry v prípade pocitu ohrozenia môžu zaútočiť bez ohľadu či majú mladé, alebo nie,“ napísala iná diskutujúca. Nejde však o prvý prípad, kedy bobor napadol psa.

Každý deň ich nevidieť

Pýtali sme sa niekoľkých obyvateľov Petržalky, či už v minulosti bobra v Chorvátskom ramene videli. „Bývam tu 26 rokov, ale nikdy som žiadneho bobra nevidela. Stretla som iba ondatry,“ hovorí Kristína. Bobry v petržalskom kanáli nevidel nikdy ani rodený miestny obyvateľ Lukáš.

Michal, ktorý býva v Petržalke pri Slnečniciach, spomína, že síce v Chorvátskom ramene bobry nikdy nestretol, zato na petržalskej hrádzi áno. „Minulý rok som bol bicyklovať, bol už podvečer. Skoro som jedného prešiel kolesami,“ spomína.

Pozrite sa na bobrí párik v Petržalke v krátkom videu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk