VIDEO: Juniorská tanečná skupina z bratislavského Starého Mesta zabodovala na prestížnej súťaži World of Dance

S3TKIDZ
zdroj foto: Staré Mesto - Bratislava

Juniorská tanečná skupina, ktorá pôsobí aj v bratislavskom Starom meste, zabodovala na prestížnej súťaži World od Dance. Ako sa pochválilo Staré Mesto na svojej webovej stránke, ako jediná získala až dve ceny.

Podľa informácií, ktoré uviedla táto mestská časť na svojej webovej stránke, tanečná skupina S3TKIDZ už niekoľko rokov trénuje aj na Základnej škole Hlboká. Na prestížnej svetovej súťaži World of Dance, ktorá sa konala v belgických Antverpách, obsadila so svojou choreografiou Luggage 2. miesto. Navyše, ako jediné tanečné zoskupenie na európskom semifinále súťaže získala aj špeciálnu cenu za námet.

„World of Dance je jednou z najuznávanejších tanečných súťaží a vôbec najväčšou súťažou so zameraním na street dance. Druhé miesto zároveň posunulo S3TKIDZ na celosvetové finále, ktoré bude koncom júla v Los Angeles. Do finále sa pritom dostali iba prvé tri tímy,“ informovalo s radosťou Staré Mesto – Bratislava.

V Antverpách pritom štartovalo 26 tímov z celej Európy. „Už do tohto kola sa dá kvalifikovať iba na základe videa s predvedenou choreografiou, ktoré zhodnotí porota a buď vás vylúčia alebo pozvú,“ vysvetlila vedúca S3TKIDZ Zuzana Sliacka. „Všetky tímy boli teda absolútne výborné, nečakali sme, že sa nám niečo také podarí,“ dodala Sliacka.

Ako ďalej skupina uviedla, choreografiu Luggage (Batožina) trénovali od leta minulého roka. „Myšlienka choreografie je, že každý si so sebou nosí svoju minulosť, nikdy sa jej nezbaví, je to niečo, s čím sa musí často aj trápiť a všelijako naťahovať, ale zároveň je to aj niečo vzácne. Preto má v kufri každý veľký tanečník jedného malého, ktorý je rovnako oblečený ako on, lebo to znázorňuje jeho pred mnohými rokmi,“ spresnila Sliacka.

Tanečná skupina S3TKIDZ funguje od roku 2006, pričom v začiatkoch išlo o málopočetnú skupinu, ktorá bola situovaná v Hamuliakove. Dnes však má skupina dokopy viac než 200 členov a pobočky na viacerých miestach v Bratislave a v blízkom okolí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk