Video: Kraj podpísal memorandum so slovenským paralympijským výborom

Paralympijci integracia spolupráca kraj znevýhodnenie
Foto: ilustračné, GettyImages

BSK bude na základe memoranda podporovať športové aktivity pre znevýhodnenú mládež a rozvoj paralympijských športov a športovcov.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba a predseda Slovenského paralympijského výboru (SPV) Ján Riapoš podpísali Memorandum o vzájomnej spolupráci.

Ako informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman, jeho cieľom je vzájomná spolupráca pri rozvoji a podpore paralympijského športu, ako aj športových aktivít stredoškolskej mládeže a aktivít zameraných na posilnenie sociálnej integrácie osôb so zdravotným znevýhodnením prostredníctvom športu v Bratislavskom kraji.

Rozvoj športovej infraštruktúry

BSK bude na základe memoranda v rámci svojich možností podporovať športové aktivity pre znevýhodnenú mládež a rozvoj paralympijských športov a športovcov.

Rovnako bude spolupracovať v oblasti rozvoja športovej infraštruktúry na župných stredných školách, ako aj poskytovať záštitu nad športovými aktivitami či zviditeľňovať pohybovo-aktívny životný štýl, podporovať a rozvíjať talenty mladých parašportovcov,“ priblížila Forman.

Aktivity pre znevýhodnenú mládež

Na základe dohody sa bude SPV spolupodieľať na realizácii aktivít pre znevýhodnenú mládež a bude poskytovať vzdelávacie, metodické a informačné aktivity.

Súčasťou je aj koordinácia vzájomných postupov a stanovísk prezentovaných v medzinárodných športových subjektoch a športových subjektoch na území SR.

Memorandum završuje prvú etapu spolupráce so všetkými krajmi na Slovensku. S BSK rozširujeme našu doterajšiu spoluprácu na celý kraj a v budúcom roku plánujeme naštartovať aj projekt župných paralympiád,“ upresnil predseda SPV Ján Riapoš.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk