Video: Lupiči sa vkradli do bytu balkónom, za krádež elektroniky im hrozí päťročný trest

Putá polícia zatknutie muž lupez krádež
Foto: ilustračné, GettyImages

Cudzinec sa násilím dostal do bytu, odkiaľ ukradol viaceré hodnotné predmety.

Obvineniu z trestného činu porušovania domovej slobody v súbehu s trestným činom krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva čelí 36-ročný Gruzínec Niko T. Ako v pondelok informovala krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, obvinený podľa doposiaľ zistených informácií 10. februára v čase od 22.30 do 23.30 hod. vnikol násilím do bytu obytného domu na Kvetnej ulici v Bratislave, odkiaľ vzal viacero hodnotných predmetov. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Podľa hovorkyne muž po tom, ako vypáčil spodnú časť balkónových dverí a vošiel do vnútra, odcudzil z bytu mobilné telefóny, notebooky a hraciu konzolu. Policajná hliadka ho hneď na druhý deň obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania ďalších úkonov.

Spolupáchateľom bol v tomto prípade muž, ktorého totožnosť doposiaľ nie je známa. V tejto súvislosti už bratislavská polícia zverejnila videozáznam na svojom profile na Facebooku.

Touto cestou vyzývame občanov, ktorí majú akékoľvek informácie k totožnosti muža v čiernom oblečení bez pokrývky hlavy na priloženom kamerovom zázname, k jeho súčasnému pohybu alebo pobytu, aby nám ich oznámili na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení prípadne formou súkromnou správy na Facebookovom profile polície,“ napísala Šimková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk