Video: Nobelovo námestie v Petržalke vyčistili, čaká ho komplexná revitalizácia

Upratovanie1.jpg
Foto: Petržalka

Obyvatelia sa stále môžu aktívne zapojiť do rozhodovania o budúcej podobe námestia.

Nobelovo námestie v bratislavskej Petržalke počas víkendu vyčistili, celý priestor čaká komplexná revitalizácia. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, v nedeľu 9. mája sa konalo verejné upratovanie námestia. Do akcie sa zapojili zamestnanci úradu a poslanci z prvého volebného obvodu mestskej časti, ako aj niekoľko miestnych obyvateľov.

Pri zisťovaní potrieb verejnosti cez dotazníkový prieskum sme zaznamenali zvýšenú nespokojnosť Petržalčanov s čistotou a poriadkom na Nobelovom námestí, a verejné upratovanie sme zorganizovali práve s cieľom zapojiť miestnu komunitu,“ uviedla Halašková.

V rámci akcie sa podarilo vyzbierať rôzne druhy odpadu. „Prevahu mali najmä plechovky od nápojov, plastové fľaše, cigaretové ohorky či drobný alobalový odpad. Nechýbal však ani stavebný odpad v podobe nepoužívaných odpadových rúr alebo zničených častí rôzneho nábytku, najmä políc a skríň,“ vymenovala hovorkyňa.

Dotazníkový prieskum vznikol v rámci projektu participácie o podobe Nobelovho námestia. Výsledkom bude záverečná správa, ktorá poslúži ako podklad pre komplexnú revitalizáciu celého priestoru. Obyvatelia a návštevníci Petržalky sa stále môžu aktívne zapojiť do rozhodovania o budúcej podobe námestia. Elektronický dotazník je k dispozícii na tejto stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk