Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuchyna rekonstrukcia skola jedalen.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Reprofoto: www.facebook.com
20. októbra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Video: Nová jedáleň v základnej škole je schopná obslúžiť až 800 stravníkov, stála takmer 270-tisíc eur

Stavebnými úpravami prešla kuchyňa, sklady, priestory na prvom nadzemnom podlaží a jedáleň školy.

Od októbra sa žiaci Základnej školy (ZŠ) na Černyševského ulici v bratislavskej Petržalke stravujú vo vynovenej jedálni za takmer 270-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

ZŠ Anatolija Karpova v Petržalke má vďaka ďalšej investícii mestskej časti zrekonštruovanú kuchyňu s jedálňou a skladovacími priestormi,“ uviedla.

Petržalka počas posledných troch rokoch investovala do rekonštrukcií kuchýň a jedální vo svojich základných a materských školách približne 720-tisíc eur.

Moderná a funkčná

Rozsiahlymi stavebnými úpravami prešla kuchyňa, sklady, priestory na prvom nadzemnom podlaží a jedáleň ZŠ Anatolija Karpova na Černyševského ulici, ktorá funguje už 33. rok.

Najmä kuchyňa a skladovacie miestnosti mali rokmi opotrebovaný itinerár, ako aj problém so zatekaním,“ spresnila Halašková. Ako doplnila, pri oprave nešlo iba o estetickosť, ale najmä o funkčnosť, ktorá teraz zodpovedá moderným hygienickým štandardom.

Celkovo sa účet za opravy vyšplhal približne na 197-tisíc eur a kuchynské zariadenie stálo našu samosprávu ďalších zhruba 70-tisíc eur,“ dodala.

Obslúženie stoviek stravníkov

V kuchyni pribudli nové gastronádoby aj konvektomat s kapacitou pre 20 plechov. „Kuchyňa tak vie obslúžiť až 800 stravníkov, čo ďaleko prevyšuje potreby školy,“ vysvetľuje Miloš Holán z referátu investičných činností miestneho úradu.

Rekonštrukcia zahŕňa tiež výmenu obkladov, podláh a stierok. Inštalovali aj novú vzduchotechniku, rozvody vody a elektriny.

Momentálne prebiehajú dokončovacie práce na podzemnom podlaží, kde sa realizujú posledné úpravy stien a vstupných schodov. Tie umožnia zásobovanie priamo do kuchyne,“ doplnila Halašková.

Chýba personál

Najväčšej mestskej časti v Bratislave stále chýba personál v školských kuchyniach, najmä kuchári a pomocné sily. Voľné pracovné pozície sa Petržalka snaží obsadzovať priebežne.

Počas leta napríklad spustila náborovú kampaň, ktorou motivuje pedagogických aj nepedagogických zamestnancov pracovať práve v jej materských a základných školách.

Aj vďaka tejto aktivite sa tretej najväčšej slovenskej samospráve podarilo získať dostatok pedagógov aj pre 250 novovytvorených miest v jej materských školách,“ uzavrela hovorkyňa Petržalky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X