Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Materska skola rekonstrukcia modernizacia petrzalka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Reprofoto: www.facebook.com
18. septembra 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Video: Nové triedy pre škôlkarov stáli Petržalku 811-tisíc eur, kapacita tak vzrástla o viac ako 120 detí

Od septembra sa kapacita materských škôl rozšírila o šesť tried pre 120 detí.

Petržalka investovala 811-tisíc eur na nové triedy pre škôlkarov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

Od septembra sa kapacita petržalských materských škôl rozšírila o šesť tried pre viac ako 120 detí vďaka rekonštrukcii existujúcich priestorov – o jednu triedu na Lietavskej, jednu na Turnianskej, jednu na Iľjušinovej a tri triedy na Bohrovej ulici,“ uviedla hovorkyňa.

Po letnej prestávke petržalské školy znovu otvorili svoje brány pre viac ako 6100 žiakov základných škôl (ZŠ) a 2900 detí materských škôl (MŠ).

Modernizácie a rekonštrukcie

Rekonštrukciu zatiaľ neukončili v prípade štvortriednej MŠ Turnianska 10, ktorej otvorenie sa posunulo na polovicu októbra, kedy sa stane dvadsiatou piatou MŠ Petržalky.

Vo všetkých nových triedach urobili nové rozvody elektriny, vody, kúrenia, nové únikové východy a sociálne zariadenia a tiež nové omietky, podlahy a maľovky. Nechýba ani nový nábytok či hračky,“ skonštatovala Halašková. Rekonštrukcie v materských školách realizovali už od mája.

Obdobie letných prázdnin bolo ideálnym pre mestskú časť aj z hľadiska modernizácie a rekonštrukcie priestorov MŠ, aby sa zvýšila kapacita,“ dodala.

Samospráva totiž už druhý rok intenzívne pracuje na vytváraní nových tried pre škôlkarov, ktorých je na najväčšom slovenskom sídlisku stále nedostatok.

Špeciálna trieda

Pri rekonštrukcii školníckych bytov v MŠ Lietavská a Iľjušinova zbúrali priečky v byte a tiež priečku predeľujúcu byt od škôlky. V prípade rekonštrukcie MŠ Turnianska vytvorili novú špeciálnu triedu pre hendikepované deti.

Priestory MŠ Bohrova dlhodobo neslúžili svojmu účelu. Mestská časť rozhodla zrevitalizovať daný priestor tak, aby tam mohla vytvoriť ďalšie triedy, čím sa ich počet zvýšil na sedem z pôvodných štyroch,“ vysvetlila hovorkyňa.

Suma na rekonštrukciu nových tried a vytvorenie novej MŠ na Turnianskej 10 sa vyšplhala na viac ako 811-tisíc eur.

V cene nie sú zarátané vedľajšie náklady použité na dovybavenie kuchyne MŠ Bohrova, v ktorej pribudla vzduchotechnika a mobiliár na zabezpečenie kvalitnej stravy a potrebných hygienických štandardov,“ dodala.

Druhé kolo prijímania

Po ukončení prvého kola prijímacieho procesu, ktoré bolo v máji, museli riaditeľky MŠ z dôvodu nedostatočnej kapacity zamietnuť viac ako 600 žiadostí, schválených bolo 913 z celkového počtu 1553.

Keďže Petržalka počítala od septembra s otvorením nových tried pre viac ako 250 detí, v auguste zorganizovala druhé kolo prijímania do piatich MŠ, ktorých sa rekonštrukcia týkala.

Možnosť prihlásiť deti do jednej z týchto piatich MŠ je aj napriek pretlaku stále otvorená. Záujemcovia môžu kontaktovať oddelenie školstva,“ uzavrela.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X